Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Як документувати порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права

Сили територіальної оборони ЗСУ 19 переглядів

Розроблено ілюстровану інструкцію для військових Сил ТрО з документування порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права

Війна Росії проти України супроводжується численними порушеннями законів та звичаїв війни. Однак через умови бойових дій, правоохоронні органи не завжди мають змогу вчасно зафіксувати інформацію. Тож є ризик втрати цінних доказів.

В таких ситуаціях представники Збройних сил України, і зокрема – Сил територіальної оборони, мають унікальний доступ до місць події, та можуть документувати порушення прав людини і МГП, щоб сприяти забезпеченню правосуддя.

Інструкцію підготували робоча група щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права та надання правових послуг населенню Командування Сил ТрО ЗС України разом із організацією Ukrainian Legal Advisory Group, за підтримки адвокатського об’єднання AZONES. У процесі розробки було, зокрема, адаптовано матеріали міжнародної організації WITNESS, що є у вільному доступі.

Інструкція містить практичні рекомендації з документування у відповідності з міжнародними стандартами. Йдеться про те, як документувати за допомоги відеозйомки, проведення базового опитування, а також на яку саме інформацію насамперед звертати увагу в окремих сценаріях (обстрілах, місцях утримання, катувань тощо).

Належна фіксація, збереження та передача є критично важливими для того, щоб зібрана інформація стала доказом у суді, допомогла захистити постраждалих та забезпечити притягнення винних до відповідальності. 

Це зокрема стосується й дотримання так званого chain of command – ланцюжку передавання інформації. Важливо розуміти, хто фіксував, і в чиїх руках потім опинялися матеріали, щоб у подальшому їх верифікувати та перевірити на ймовірні спотворення чи видозмінення.

Інструкція підійде не лише представникам Сил ТрО та військовим, а й іншим спеціалістам, що документують воєнні злочини в Україні. Завантажити її можна за цим посиланням.

Новини

"Ворог нас недооцінив", - Командувач Сил ТрО

Ще зовсім нещодавно «тереошник» асоціювався з дядьком на блокпосту. Сьогодні воїн Сил ТрО і захищає небо країни, і штурмує ворожі кубла, і трощить зайд дронами

"Раніше ми чекали на виконання заявки місяць, а зараз - два дні". Як у Силах ТрО впроваджують SAP

SAP-програми дозволяють працівникам різних відділів миттєво зв’язатися одне з одним та узгодити будь-які питання

«Повернись живим» та ОККО передали Силам ТрО 21 міномет калібру 82-мм

82-мм міномети стріляють на відстань до 4 км і допомагають як в обороні, так і в наступі

На Обухівщині бійці Сил ТрО вчили цивільних давати ефективну відсіч агресору

Мешканці Обухівського району, в тому числі керівництво громад, навчились зупиняти масовану кровотечу, настрілялись в тирі, побачили з чим і як працюють сапери

Дізнатись більше