Перейти до контенту
0 800 507 028

Історія ТРО

Перемога за нами!

Сили територіальної оборони Збройних Сил України — окремий наймолодший рід військ. Вони почали розгортатися 1 січня 2022 року. Підставою для створення став Закон України «Про основи національного спротиву». Командування Сил територіальної оборони ЗСУ очолив бригадний генерал Юрій Галушкін.

Підрозділи територіальної оборони функціонували у Збройних Силах України і раніше. Ще з 2014 року у складі Сухопутних військ існували батальйони територіальної оборони. У 2020 році в структурі Командування Сухопутних військ Збройних Сил України було створено Командування територіальної оборони, яке очолив генерал-майор Анатолій Баргилевич. Загальна чисельність кадрового складу військ тероборони Сухопутних військ на кінець 2021 року складала 580 осіб.

Фото Фото Фото

З 1 січня 2022 року розпочалось формування нового роду військ. У кожній області була створена бригада Сил тероборони, а в кожному районі — батальйон. Також були створені чотири регіональні управління з частинами забезпечення.

24 лютого 2022 року люди, різні за віком, статтю та досвідом, взяли до рук зброю. Фермери, бізнесмени, журналісти, будівельники, програмісти — люди різних професій — відклали свої справи і мужньо стали на захист України.

Упродовж першого місяця повномасштабного російського вторгнення в Україну до лав Сил територіальної оборони Збройних Сил України приєдналось понад 110 тисяч військових. Зі зброєю в руках бійці Сил територіальної оборони ЗСУ звільняли Київ та північ України від російських окупантів, і зараз підрозділи Сил ТрО воюють за південь та схід України.

З 15 травня Командування Сил територіальної оборони ЗСУ очолює генерал-майор Ігор Танцюра.

У серпні 2022 року дев’ять бригад Сил територіальної оборони ЗСУ отримали Бойові прапори за військові здобутки.

Великі битви

Таксист і Баракуда рятують Ізюм. Як батальйон Сил тероборони бився за рідне місто

Запеклі бої за Ізюм почалися 27 лютого 2022-го і тривали довгих 28 діб

Битва за Херсон. Історія останніх захисників міста

Херсон росіяни окупували 1 березня 2022 року. Про те, що відбувалося того дня в місті, тривалий час не було публікацій

Опір: вийшов аудіосеріал про оборону Ірпеня

Аудіосеріал вийшов у рамка проєкту Сил ТРО ЗСУ «Великі битви», метою якого є збереження пам'яті про події російсько-української війни

"До свого першого штурму ти ніколи не готовий". Як київські тероборонівці захопили окопи росіян на Харківщині

Для більшості бійців загону це була перша наступальна операція і перші в їхньому житті ближні бої

Дізнатись більше Іконка