Отримати статус УБД тепер легше: військові юристи розповіли про останні зміни в законодавстві
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови від 20 серпня 2014 р. № 413, що тепер суттєво спростить отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Які зміни очікують на українців? Пояснюють експерти Юридичного Гончаренко центру.
Основним нововведенням є впровадження електронного кабінету у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, що спрощує доступ до необхідної інформації та здійснення відповідних записів для заявників, секретарів комісій та адміністраторів Центрів надання адміністративних послуг. Тобто тепер захисники та захисниці, які служили або служать в силах безпеки та оборони, звільняються від обов’язку особисто займатися пошуком та збором необхідних документів для отримання статусу УБД.
Натомість цю функцію на себе беруть відповідні комісії, що ухвалюють рішення щодо надання ветеранського статусу.
«Раніше ми спостерігали суттєві труднощі із отриманням статусу учасника бойових дій. Часто військові роками не могли отримати статус УБД. Бо поки вони захищають Україну хтось мав зібрати пакет документів, подати їх на комісію. Ті, хто займався наданням статусу, були часто перевантажені. Далі цю процедуру дещо спростили: передбачили, що і сам військовий може подати пакет документів на комісію. Однак для цього йому спершу потрібно було отримати всі необхідні документи від командира військової частини — іноді на це йшли місяці. Тепер це нарешті виправили», — коментує директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.
Заяви можна подавати у паперовій чи письмовій формі, залежно від категорії осіб. Ці зміни спрямовані на спрощення процедури отримання статусу учасника бойових дій та підвищення ефективності адміністративних процесів у сфері ветеранської політики.
«Якщо військовий не має необхідних документів, він може зазначити у заяві лише ті відомості, які необхідні для надання статусу УБД. А достовірність цих відомостей зможе перевірити комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій», — кажуть юристи.
Завдяки цим змінам, тепер можна:
- Подавати заяви через ЦНАП незалежно від місця проживання.
- Обирати місце, де отримати посвідчення УБД.
- Подавати через електронний кабінет заяву, а також всі необхідні документи.
Де отримати роз’яснення та консультації щодо статусу УБД?
З приводу отримання статусу учасника бойових дій та нових змін можна телефонувати на єдину ветеранську лінію від Міністерства ветеранів за номером 0 800 505 217.
Також військовослужбовці та члени їхніх родин можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103.
Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.
Новини
Платформа відеоаналізу поля бою Vezha вже доступна у системі DELTA
Платформа надає українським військовим технологічну перевагу, усуваючи залежність від сторонніх сервісів
Відбувся черговий випуск курсу командирів взводів Сил ТрО ЗСУ у ВІКНУ
Найближчим часом вони повернуться до підрозділів зі знаннями, що обов'язково стануть запорукою успіх
За минулу добу підрозділи Сил тероборони знищили майже роту росіян та 23 одиниці техніки
Серед тих, хто відзначився найбільше – РУБпАК одного з підрозділів Регіонального управління Сил ТрО ЗСУ «Схід»
Ветеранів та ветеранок запрошують на стажування до НАЗК
За результатами стажування найбільш вмотивовані учасники зможуть працевлаштуватися в НАЗК