Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

У Силах ТрО завершився шостий курс із планування бою та військового лідерства для командирів

Сили територіальної оборони ЗСУ 68 переглядів

У Силах територіальної оборони Збройних Сил України завершився шостий «Вишкіл капітанів» — курс для командирів рот та офіцерів штабів батальйонів. 

За понад рік двомісячний курс «Вишкіл капітанів» завершили 560 офіцерів. Окрім військовослужбовців Сил територіальної оборони ЗСУ, курс закінчили 29 представників Національної гвардії України та 8 представників Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Впродовж курсу командири рот, взводів та офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів України вивчають процедури планування бою (TLP – Troop Leading Procedures), військовий процес ухвалення рішень (MDMP – Military Decision Making Process), діляться бойовим досвідом і розвивають свої лідерські навички. Окрім того, слухачі проходять онлайн курс «Застосування технологій в умовах війни» від Victory Drones із практичними заняттями із застосуванням програмного забезпечення «Кропива».

«Найважливіша ланка командирів у війську — це командири рот, які керують боями, які ведуть за собою, це офіцери підрозділів, які обороняють кожен опорний пункт, позиції, не даючи ворогу отримати перевагу і не відступаючи. Тут, на Вишколі капітанів, знаходяться саме такі командири. І знання та навички, які ви отримаєте тут, допоможуть ефективно планувати бій та зберігати життя своїх бійців. І рухатися разом до перемоги», — звернувся до слухачів «Вишколу капітанів» Командувач Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич.

Програма «Вишколу капітанів» розроблена на основі стандартів планування виконання бойових завдань у країнах НАТО з урахування новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні. Інструктори мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії. 

Курс відбувається за підтримки фонду «Повернись живим», а також партнерів-благодійників: ІТ-компанії Genesis, мультипродуктової IT-компанії SKELAR, а також Headway, appflame, AMO та Universe.

«За понад рік діяльності «Вишкіл капітанів» показав свою високу ефективність. Його слухачі кажуть, що це найкраща підготовка, яку вони проходили. Її отримали більш ніж пів тисячі командирів взводів і рот, офіцерів бойового управління батальйонів. Вони вже застосовують нові знання і навички, і це дає результати на полі бою», — каже директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

«Genesis підтримує розвиток військової освіти та лідерства в армії, адже ми впевнені що це може дати Україні значну перевагу на полі бою. Інвестиції в освіту та безпеку людей — найбільш цінні. Саме тому ми та наші партнерські компанії системно підтримуємо цей проєкт. Також разом з “Повернись живим” ми запустили краудфандингову ініціативу для комплектації засобами аеророзвідки бригад, у яких офіцери пройшли “Вишкіл”», — коментує СЕО Genesis Володимир Многолєтній.

Якісне і спроможне військове лідерство — це наша потужна зброя, яка здатна стримувати та відлякувати ворога.