Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Впродовж 2023 року підготовку на Вишколі капітанів пройшло понад півтисячі офіцерів

Сили територіальної оборони ЗСУ 84 переглядів

Впродовж 2023 року спільними зусиллями Командування Сил територіальної оборони ЗСУ, фонду «Повернись живим» та відповідального бізнесу вдалося підготувати понад 500 офіцерів Сил оборони — це командири рот, взводів і офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів України.

«Вишкіл капітанів» — навчальний курс із військового лідерства, розроблений за стандартами НАТО з урахуванням новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні.

Впродовж двох місяців українські офіцери вивчають процедури планування бою (TLP – Troop Leading Procedures), військовий процес ухвалення рішень (MDMP – Military Decision Making Process), діляться бойовим досвідом і розвивають лідерські навички.

У 2023 році відбулось п’ять наборів навчального курсу «Вишкіл капітанів» та випустились 505 офіцерів. Також 20 офіцерів пройшли навчання за спеціальною програмою «Вишкіл командирів безпілотних комплексів». Зокрема, крім військовослужбовців Сил ТрО ЗСУ, курс закінчили 31 представник Національної гвардії України та 8 представників Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Перебіг російсько-української війни постійно змінюється, тому навчальний курс для офіцерів враховує сучасні та майбутні виклики. Відтак програма «Вишколу капітанів» за рік вдосконалилася: з’явились додаткові теми для поглибленого вивчення матеріалу, а тривалість курсу зросла з 6 до 8 тижнів.

Загалом із моменту заснування курс «Вишкіл капітанів» пройшли 580 офіцерів. Всі вони з отриманими знаннями й навичками продовжують командувати бійцями на передовій.

Курс проводить Командування Сил територіальної оборони ЗСУ разом із фондом «Повернись живим» за підтримки партнерів-благодійників — ІТ-компаній Genesis, мультипродуктової IT-компанії SKELAR, а також Universe, appflame, AMO, Headway People. Завдяки допомозі відповідального бізнесу для слухачів курсу було створені гідні умови навчання та проживання.

Також дякуємо Victory Drones за допомогу у здобутті слухачами навичок з пілотування БПЛА та застосування програмного забезпечення «Кропива».