
Опір: вийшов аудіосеріал про оборону Ірпеня
У Києві презентували документальний аудіосеріал «Опір», виробництва MEGOGO Audio у партнерстві з Силами територіальної оборони Збройних сил України, про українців, які після 24 лютого стали до лав ЗСУ для захисту Ірпеня від російської навали у лютому-березні 2022 року.

В «Опорі» звучать чотири реальні історії та голоси бійців ЗСУ, які розповідають про життя і службу під час оборони Ірпеня:
- Антон Голобородько — журналіст, молодший сержант, служить у Силах ТрО ЗСУ;
- Юрій Гудименко — засновник та очільник партії «Демократична сокира», зараз — сапер, служить у Силах ТрО ЗСУ;
- Василь Залевський — підприємець, боронив Ірпінь у складі добровольчого формування;
- Єгор Соболєв — програміст, молодший сержант, служить у Силах ТрО ЗСУ.
«Коли ми роздумували над форматом майбутнього аудіосеріалу, то розуміли, що “Опір” насамперед буде спробою зафіксувати спогади людей, які в певний момент вирушили на захист Ірпеня – міста, яке відкриває шлях до столиці. Нашим завданням було зосередитися на розповідях героїв нашого проєкту, створити дуже особистий досвід, ніби ви сидите поруч й уважно їх слухаєте», — розповідає Юлія Білоус, продюсерка MEGOGO Audio. — «Єгор, Антон, Василь та Юрій — дозволили нам зберегти найцінніше — їхні історії та голоси. Думаю, наш обовʼязок тепер, щоб їх почуло якомога більше людей», — додає Юлія.
«Війна за нашу незалежність триває, все швидко змінюється і багато деталей поступово стираються з пам’яті. Однак те, що відбувалося на початку повномасштабного вторгнення, було унікальним. 24 лютого люди, різні за віком, статтю та досвідом, взяли до рук зброю. Фермери, бізнесмени, журналісти, будівельники, програмісти — люди різних професій — відклали все і пішли захищати свою землю. Для більшості це був перший такий досвід. Це все потрібно зафіксувати. Тому те, як ми в Ірпені обороняли столицю — це важливий епізод нашої історії» — коментує Антон Голобородько.
Виробництво проєкту тривало чотири місяці, записи героїв проходили в Києві. Сили територіальної оборони Збройних сил України виступили ініціаторами створення проєкту, допомагали команді MEGOGO Audio з пошуком героїв та верифікацією сценарію.
Тривалість аудіосеріалу – приблизно 60 хвилин, на слухачів чекає три епізоди: про те, як герої потрапили до війська й опинилися в Ірпені; про їхні будні під час оборони міста й про людей — цивільних і військових — з якими у ті тижні було повʼязане їхнє життя.
Аудіосеріал присвячено полеглим захисникам і захисницям, які мужньо чинили опір російській збройній агресії.
Аудіосеріал вийшов у рамка проєкту Сил ТрО ЗСУ «Великі битви», метою якого є збереження пам’яті про події російсько-української війни.
Новини

"Ворог нас недооцінив", - Командувач Сил ТрО
Ще зовсім нещодавно «тереошник» асоціювався з дядьком на блокпосту. Сьогодні воїн Сил ТрО і захищає небо країни, і штурмує ворожі кубла, і трощить зайд дронами

"Раніше ми чекали на виконання заявки місяць, а зараз - два дні". Як у Силах ТрО впроваджують SAP
SAP-програми дозволяють працівникам різних відділів миттєво зв’язатися одне з одним та узгодити будь-які питання

«Повернись живим» та ОККО передали Силам ТрО 21 міномет калібру 82-мм
82-мм міномети стріляють на відстань до 4 км і допомагають як в обороні, так і в наступі

На Обухівщині бійці Сил ТрО вчили цивільних давати ефективну відсіч агресору
Мешканці Обухівського району, в тому числі керівництво громад, навчились зупиняти масовану кровотечу, настрілялись в тирі, побачили з чим і як працюють сапери