Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Прилади з Wi-Fi можуть видати позицію: як цього уникнути

Сили територіальної оборони ЗСУ 184 переглядів

«Якщо я зможу тебе знайти, я можу тебе знищити». Мобільні телефони, старлінки і навіть фотоапарати – це все може відстежити ворог.

Як прилади викривають військових в зонах бойових дій? Корисними порадами сьогодні ділиться військовий Ілля Оголюк.

Кнопкові мобільні телефони, смарт годинники, смартфони, планшети, камери типу Nikon CoolPix P1000, приєднані до планшетів не дротами, а з допомогою Wi-Fi чи блютуз приладів — всі ці прилади транслюють в ефір унікальний ідентифікатор (МАС-адресу).

Цю інформацію з ефіру збирають ворожі БПЛА типу Орлан-10 і багато інших. Також її може отримати ворог за допомогою антидронової рушниці.

Надалі інформація надходить на станцію спостереження комплексу РЕБ, де її ідентифікують, картографують та передають ворожим артилеристам для нанесення ракетно-артилерійських ударів.

“Класична” робота комплексу РЕБ

На базі БПЛА (як от Орлан-10) запускається хибна БС (базова станція), що виявити увімкнені мобільні телефони на відстані до 6 км. Вона переключає абонентів з реальної базової станції на себе на відстані до 3 км.

Встановивши контроль за виявленим мобільним телефоном, на посту комплексу РЕБ здійснюється аналіз трафіку (розмови/смс) та автоматично за 10-30 с визначаються координати цього абонента, тобто фактично координати вашого мобільного телефону. Для цього здійснюється дзвінок або ж відправляється SMS-ка. Координати вираховуються шляхом вимкнення/ввімкнення хибної БС на БПЛА.

Потім координати передаються на артилерійську батарею, яка і відпрацьовує нанесення вогневого удару по вашій позиції.

Увага! Визначення координат може здійснюватись без участі власника телефону — для цього достатньо, щоб пристрій був увімкнений.

Корисні поради

Коли знаходитесь на близькій відстані від ворога (1-10 км), за можливості вимикайте телефон. Зручніше просто перевести його в режим “польоту” і вмикати тільки при необхідності. Те ж стосується і роботи радіостанцій та Старлінка.

Антена старлінків сильно гріється і її дуже добре бачать тепловізори БПЛА. Тому Wi-Fi антени роутерів та Старлінка встановлюйте в приміщеннях або нижче рівня землі. Яму чи окоп для цього рийте на відстані 100-200 метрів від свого розташування. За можливості прикривайте їх склом чи поліетиленовою плівкою.

За допомогою радіосканерів та пеленгаторів ворог може встановити діапазон та місце розташування ваших радіостанцій, прослуховувати та блокувати їхню роботу. Робіть короткі передачі і довгі паузи.

Зашифрований цифровий зв’язок захищений від перехоплення інформації, але все одно виявляє ваше місце розташування. Намагайтеся звести спілкування до мінімуму. Це вкрай важливо.

Маскуйте антени і кабелі. Усі УКХ та Wi-Fi антени можна сміливо фарбувати з балончика в один шар. Білу офсетну металеву тарілку супутникового інтернету Tooway можна пофарбувати в зелені тони з балончика.

“Від бійця до бійця” — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.

Новини

«Дякуємо, ветерани»: в  Україні розгортається інформаційна кампанія вдячності Захисникам і Захисницям України

Проєкт ініціювало та розробило Міністерство у справах ветеранів України

Захисник із Краснограду отримав нагрудний знак Командувача Сил ТрО «Щит Територіальної Оборони»

Під час виконання бойових завдань на Бахмутському напрямку боєць проявив неабияку витримку безпосередньо на лінії зіткнення

Два БТР FV432 отримала 114 бригада Сил тероборони

Машини були переобладнані під медичний евакуаційний транспорт, що дозволить забезпечити безпечну і швидку евакуацію поранених з поля бою

Воїну 115 бригади Сил ТрО Олексію Циханюку посмертно присвоїли звання Героя України

В ході жорстокого бою наші бійці відбили дві хвилі ворожого наступу. Не витримувала зброя, але наші бійці стояли до останнього

Дізнатись більше