Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

«Очі яструба». Новий підрозділ інноваційної аеророзвідки Сил територіальної оборони

Сили територіальної оборони ЗСУ 208 переглядів

Перший у своєму роді підрозділ багаторівневої аеророзвідки «Очі яструба» обʼєднає в одну систему дані БПЛА, камер, супутників. Це дозволить бачити ворога, зупиняти його та наблизити Перемогу.

Ідея створення підрозділу такого формату належить Командувачу Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майору Ігорю Івановичу Танцюрі та його команді. За їх задумом новий підрозділ завдяки поєднанню різних за типом БПЛА – від комерційних дронів до стратегічних крил – зможе тримати під візуальним контролем територію радіусом у 240 км. Використовуючи дані зібрані БПЛА та супутникової розвідки, «Очі яструба» зможуть координувати військові операції різних родів військ, в тому числі корегувати артилерію та авіацію.

Наша зброя — це високі технології

Поки окупанти воюють кількістю, ми робимо акцент на розум і новітні рішення. «Очі яструба» — це універсальний інструмент комплексної розвідки, що складається з 6 рівнів високотехнологічних складових: камери спостереження, комерційні дрони, індустріальні коптери, тактичні «крила», стратегічні «крила», супутникова розвідка. Такий багатовекторний підхід дозволяє планувати ефективні наступальні операції та діяти на упередження в обороні.

«Айтівці в пікселі»

Так називає своїх підлеглих командир підрозділу «Очі яструба» підполковник Андрій Сухін. Кожен аеророзвідник підрозділу має не тільки вміти літати, а й обробляти дані, аналізувати їх та приймати релевантні до ситуації рішення. Особовий склад «Очей яструба» — не просто військовослужбовці, що з технікою на «ти». Це спеціалісти з досвідом у роботі зі штучним інтелектом, машинним навчанням, big data. Детальніше про навчання для операторів БПЛА тут.

Літаємо, але без летальної зброї

«Очі яструба» — це підрозділ, що літає, але немає летальної зброї. Завдання підрозділу — збір, обробка та аналіз даних. Але ці дані є життєво важливими. 

Після Перемоги

Робота «Очей яструба» буде продовжена і після Перемоги. Технічне оснащення підрозділу допоможе в локалізації та контролі стихійних лих таких як: пожежі, землетруси, лавини, повені, техногенні катастрофи та інші. Ми зможемо приїхати на локацію та завдяки аеророзвідці різного радіусу швидко встановити контроль над територією, що потерпає від лиха.