Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Безкоштовна юридична допомога для військових та їхніх родин: добірка ініціатив та корисних ресурсів

Ветеран Медіа 68 переглядів

З початком повномасштабного вторгнення десятки тисяч військовослужбовців та членів їхніх родин зіткнулися з потребою отримання юридичної допомоги: від оформлення необхідної документації до отримання фінансової допомоги. Розібратися самостійно у цих питаннях складно.

На Ветеран Медіа поділилися добіркою ініціатив, які на безоплатній основі надають юридичну допомогу військовим та членам їхніх родин. У ній — безоплатні ресурси, контакти гарячих ліній та 24/7 чат-боти в месенджерах. 

Безоплатні юридичні консультації

Система безоплатної правничої допомоги консультує військовослужбовців, які потребують правової допомоги у розв’язанні питань, пов’язаних зі службою чи з іншими життєвими ситуаціями, можуть її отримати від системи безоплатної правничої допомоги (БПД). Тут їм надають безкоштовну первинну правову допомогу, а ветерани війни мають право також на отримання вторинної правової допомоги. Отримати безоплатну правничу допомогу можна зателефонувавши на номер контактного центру 0 800 213 103, а також через сервіс “Кабінет клієнта” чи мобільні застосунки “Безоплатна правнича допомога” та “Твоє право”.

Всеукраїнська мережа Гончаренко центрів надає безоплатну юридичну допомогу військовим та членам їхніх родин. Тут фахівці консультують бійців з найактуальніших питань від отримання фінансової допомоги і компенсацій до оскарження незаконних дій командування. Гаряча лінія з надання безоплатної юридичної допомоги від Гончаренко центрів працює щодня 9 до 18:00 за номером телефону +380672042206. Звернення можна залишити телефоном або через усі доступні месенджери: WhatsApp, Telegram, Viber, Signal. 

Волонтерський рух “Адвокати ЗСУ” об’єднує 500 адвокатів-волонтерів, які надають безоплатну кваліфіковану юридичну допомогу військовослужбовцям та членам їх родин. Найбільше звернень надходить щодо допомоги в пошуку зниклих безвісти, супроводу отримання одноразової грошової допомоги, роз’яснення порядку звільнення, отримання відпустки, нарахування бойових, невиплати грошового забезпечення в належному розмірі, порядку проходження військово-лікарської комісії, допомоги в написанні та подачі рапортів, заяв, скарг і звернень, захисту в кримінальних провадженнях та багато інших. Звернутися по допомогу військовослужбовцям та членам їхніх родин можна за цим посиланням. 

Громадська організація “Юридична сотня” надає безкоштовні консультації військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей щодо питань проходження військової служби та соціального забезпечення ветеранів. Отримати необхідну допомогу можливо на сайті за посиланням або за номером гарячої лінії – 0800 308 100. Підтримка працює з 9:00 до 20:00.

24/7 чат-боти в месенджерах

Гончаренко центри створили безкоштовний телеграм-бот для військовослужбовців Сил оборони, ветеранів, членів їхніх родин та військовозобов’язаних українців, які потребують юридичної підтримки. Тут зібрані відповіді на найчастіші запитання бійців, а також зразки документів, які можуть знадобитися військовим. Аби скористатися телеграм-ботом, достатньо перейти за цим посиланням, або знайти його у месенджері @GoncharenkoMilitaryBot. Далі — натиснути “розпочати”, обрати потрібний розділ та натиснути на нього.

Громадська організація “Принцип” запустила у месенджері Telegram чат-бот для військових, ветеранів та їхніх родин, яким потрібна юридична допомога. Він доступний за цим посиланням. Чат-бот зорієнтує у запитаннях про документи – як отримати довідки, як скласти рапорти, а також дізнатися про пільги, лікування й реабілітацію тощо. Крім того, ним можуть скористатися родини військових, ветеранів, а також полонених та загиблих захисників та захисниць. 

Сили територіальної оборони Збройних Сил України запустили  інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин у застосунку Signal. Він працює за номером +380631087206. Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Новини

«Дякуємо, ветерани»: в  Україні розгортається інформаційна кампанія вдячності Захисникам і Захисницям України

Проєкт ініціювало та розробило Міністерство у справах ветеранів України

Захисник із Краснограду отримав нагрудний знак Командувача Сил ТрО «Щит Територіальної Оборони»

Під час виконання бойових завдань на Бахмутському напрямку боєць проявив неабияку витримку безпосередньо на лінії зіткнення

Два БТР FV432 отримала 114 бригада Сил тероборони

Машини були переобладнані під медичний евакуаційний транспорт, що дозволить забезпечити безпечну і швидку евакуацію поранених з поля бою

Воїну 115 бригади Сил ТрО Олексію Циханюку посмертно присвоїли звання Героя України

В ході жорстокого бою наші бійці відбили дві хвилі ворожого наступу. Не витримувала зброя, але наші бійці стояли до останнього

Дізнатись більше