Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Завершився четвертий курс "Вишколу капітанів"

Сили територіальної оборони ЗСУ 174 переглядів

У Силах територіальної оборони ЗСУ завершився четвертий курс підготовки офіцерів «Вишкіл капітанів». Цього разу, окрім тероборонівців, навчалися також представники Десантно-штурмових військ ЗСУ та Національної гвардії України. Сертифікати про закінчення підготовки отримали 117 офіцерів, серед яких 100 — представники Сил ТрО ЗСУ, 9 — НГУ та 8 — ДШВ ЗСУ.

Упродовж восьми тижнів командири рот, взводів та офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів України вивчали процедури планування бою, військовий процес ухвалення рішень, ділилися бойовим досвідом і розвивали свої лідерські навички.

Курс розроблено на основі стандартів планування виконання бойових завдань у країнах НАТО з урахування новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні. Інструктори «Вишколу капітанів» мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.

З кожним випуском програма удосконалюється та оновлюється. Багато уваги приділяється процедурам планування бою, тобто TLP (Troop Leading Procedure) рівня роти. Слухачі виїжджають на місцевість, проводять рекогностування, пропрацьовують алгоритми наступу та оборони.

Були удосконалені модулі занять з АПД (Аналізу проведених дій, або AAR — After Action Review), відповідно тепер відпрацювання складається із трьох частин: теоретична і практична у класі з інструктором; практичне відпрацювання на місцевості; штурмовий бій в місті на спеціальній локації; психологічний компонент роботи командира.

«Рівно рік тому було започатковано цей курс, і мене надихає те, наскільки він розвинувся за цей час. Наразі до нас доєдналися представники інших структурних підрозділів, співпраця з якими дала змогу кожному з вас посилити знання та стати ще більш ефективними у виконанні покладених на вас обов’язків. Вдалої ходи!» — сказав під час вручення сертифікатів Командувач Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майор Ігор Танцюра.

Він наголосив, що найголовніше завдання кожного командира — це збереження життя та здоров’я особового складу.

Курс відбувається за підтримки фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим», а також партнерів-благодійників: ІТ-компанії Genesis, мультипродуктової IT-компанії SKELAR, а також Headway, appflame, AMO, Universe та Quarks.tech.

Загалом уже 356 офіцерів завершили навчання на «‎Вишколі капітанів». Вони повернулися у свої підрозділи захищати Україну від ворога.

Дякуємо Victory Drones за допомогу у здобутті слухачами навичок з пілотування БПЛА та застосування програмного забезпечення “Кропива”.

Новини

"Ворог нас недооцінив", - Командувач Сил ТрО

Ще зовсім нещодавно «тереошник» асоціювався з дядьком на блокпосту. Сьогодні воїн Сил ТрО і захищає небо країни, і штурмує ворожі кубла, і трощить зайд дронами

"Раніше ми чекали на виконання заявки місяць, а зараз - два дні". Як у Силах ТрО впроваджують SAP

SAP-програми дозволяють працівникам різних відділів миттєво зв’язатися одне з одним та узгодити будь-які питання

«Повернись живим» та ОККО передали Силам ТрО 21 міномет калібру 82-мм

82-мм міномети стріляють на відстань до 4 км і допомагають як в обороні, так і в наступі

На Обухівщині бійці Сил ТрО вчили цивільних давати ефективну відсіч агресору

Мешканці Обухівського району, в тому числі керівництво громад, навчились зупиняти масовану кровотечу, настрілялись в тирі, побачили з чим і як працюють сапери

Дізнатись більше