Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Як стабілізувати свій психологічний стан. Поради бійця

Сили територіальної оборони ЗСУ 107 переглядів

На війні військовослужбовці часто відчувають стрес. Щоб його подолати, хтось дослухається до порад психологів, інші справляються са­мотужки.

Боєць 70 окремого батальйону Сил ТрО з позивним «Буча» поділився з редакцією часопису Сил тероборони «Спротив» кількома порадами, які допомог­ли йому в бойових умовах стабілізувати пси­хологічний стан.

Не піддавайтесь емоціям

Війна завжди несе з собою смерть, біль та руйнування, і якщо заглиблюватися емоційно у кожний випадок, свідком якого стала людина, то від болю та переживань може не витримати серце або психіка. На війні людина стає черстві­шою — інакше пережити такий стрес буде дуже важко. Важливо працювати над тим, щоб не під­даватись гніву, імпульсивним емоціям, які часто призводять до безглуздих дій і смертей.

Я для себе вибрав такий спосіб стабілізації психологічного стану:

1. Прийняти ситуацію такою, як вона є, а не такою, якою я її уявляв.

2. Усвідомити, що поки іде війна, страшні втрати — невідворотні, і вони, на жаль, мо­жуть бути ще.

3. Потрібно нищити ворога без надмірних емоцій, а просто робити свою справу.

4. Постійно навчатись чомусь новому, опано­вувати нові навички щодня та краще розби­ратись у воєнних діях. Тоді багато речей для тебе стають більш зрозумілими і, таким чи­ном, менш страшними.

Всі, хто дійде до кінця цієї війни, повернуть­ся у цивільне життя вже іншими. І дуже важ­ливо, якими саме. Якщо не працювати над своїм сприйняттям ситуації, то можна згодом зіткнутись з поганими наслідками.

Працюйте над своїм психологічним станом, загартовуйте мозок і серце. Це допоможе бути ефективним у бою і легше буде потім по­вернутися до мирного життя.