Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Як бігати правильно - розповідає авторка програми базової фізпідготовки бійців Сил ТрО ЗСУ

Сили територіальної оборони ЗСУ 96 переглядів

Як бігати правильно?

Розповідає Юлія Коваль — авторка програми базової фізичної підготовки військовослужбовців Сил ТрО ЗСУ, сертифікована тренерка із 20-річним досвідом.

«Для того, щоб суглоби працювали досконало, треба знати техніку виконання рухів. Та не просто знати, а мати навички, які будуть спрацьовувати підсвідомо, бо ти аж ніяк не будеш думати під обстрілом, як ти біжиш. Ти просто біжиш якомога швидше, і тут є два варіанти: травмуватися (травма внаслідок накопичення втоми) або ні.

Непідготовлені, без навичок виконання функціональних рухів, що першочергово доводиться виконувати під час активних бойових дій, військовослужбовці часто потім лікуються, не розуміючи причини, чому той чи інший суглоб або спина не хочуть працювати належним чином і дошкуляють болем. До того ж, міжхребцеві грижі і застарілі травми дають про себе знати також.

Причиною травматизму «на рівному місці», «я тільки підняв і схопило спину», або «невдало зістрибнув із броні» є відсутність методичної фізичної підготовки – а це дорівнює відсутності відточених навичок якісно використовувати своє тіло під час будь яких рухів. Наслідки: виведення зі строю коліна, нижньої частини спини, плечового суглобу, кульшового суглобу тощо.

Окрім бігу, так само це працює і з іншими рухами. Повторюючи їх постійно, військовий або шкодить собі (за умови абиякого виконання), або покращує свій запас міцності (за умови підсвідомого належного виконання). Ідея полягає в тому, що будь-який механізм треба використовувати за певною послідовністю дій і тоді вона прослужить максимально довго. Так само з тілом людини. Не ламається «на рівному місці; спину прихопило» військовий з хорошою фізичною підготовленістю внаслідок системних тренувань. І навіть механічні травми можуть бути набагато менш загрозливими, якщо ти фізично підготовлений.

Ми створили для військовослужбовців Сил ТРО ЗСУ саме таку програму базової фізичної підготовки. Якісна, проста, готує до того, що буде вимагати від вашого тіла і фізичних якостей будь-яка ситуація на полі бою.

Нагадаємо, що програма розрахована на шість тижнів тренувань, тому мова не про тренування на “нулі”. Хоча є немало військових, які і там примудряються тренуватись, що продиктовано яскраво іншим самопочуттям після тренувань (спина болить набагато менше, рухливість і спритність краща і т.д.)».

Базовий 6-тижневий курс фізичної підготовки військовослужбовця: https://cutt.ly/g4rEwDh

Програма тренувань на 6 тижнів: https://cutt.ly/Q6KwkVe

Цей посібник створено спеціалістами Української Фітнес Асоціації і Septem CrosFit не лише для покращення фізичного стану військовослужбовця, а й підготовки його до ситуацій, які можуть виникнути на полі бою, розвитку міцності та витривалості опорно-рухового апарату.