Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

«‎Вишкіл капітанів» завершили 87 офіцерів Сил ТрО

Сили територіальної оборони ЗСУ 37 переглядів

Ще 87 офіцерів Сил територіальної оборони ЗСУ завершили унікальний навчальний курс «‎Вишкіл капітанів». Впродовж семи тижнів командири рот, взводів і офіцери штабів батальйонів Сил територіальної оборони ЗСУ з усіх регіонів України вивчали процедури ухвалення військових рішень, ділилися бойовим досвідом і розвивали свої лідерські навички. У грудні минулого року навчання завершили перші 56 слухачів. Кожен з них сьогодні повернувся до свого підрозділу і застосовує здобуті знання та навички на практиці. 

Курс розроблений на основі стандартів планування виконання бойових завдань в країнах НАТО з урахування новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні. Інструктори «Вишколу капітанів» мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.

«Саме від  командира залежить наскільки його підрозділ злагоджений та вмотивований. Наскільки підготовлені бійці і яка серед них панує атмосфера. Наскільки добре вони розуміють своє завдання і готові його виконувати. Саме командир подає приклад стійкості та рішучості. Процес формування нового військового лідерства в Збройних Силах розпочато. І він триватиме надалі», — зазначив у своїй промові з нагоди випуску Командувач Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майор Ігор Танцюра.

Мета «‎Вишколу капітанів» — підготувати офіцера до ефективного командування ротою та роботи у штабі батальйону, розвинути лідерські якості командира за провідним міжнародним досвідом. 

Курс відбувається за підтримки основних партнерів — фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим», ІТ-компанії Genesis та IT-компанії SKELAR, а також Headway, appflame, AMO, Universe.

«Вже протягом восьми років ми інвестуємо в ІТ-освіту, адже віримо, що від професійності кадрів залежить розвиток цієї сфери. Від ефективності командного складу української армії залежить значно більше: хід війни, майбутнє країни, життя десятків тисяч людей. Вміти аналізувати ситуацію, ухвалювати рішення в умовах невизначеності та ефективно керувати командою — ці менеджерські навички потрібні кожному офіцеру нового покоління. «Капітани виграють війни» — так сказав один мій знайомий, офіцер армії США, який пройшов Ірак. І ми віримо, що проєкт «Вишкіл капітанів» стане важливою складовою майбутньої перемоги», —  вважає Володимир Многолєтній, головний виконавчий директор компанії Genesis.

«Командир роти – це офіцер, який воює в полі з людьми, який вже керує достатньою кількістю людей для того, щоб робити відчутний вплив на полі бою. Рота – це основна бойова одиниця в бойових умовах і це та ланка в армії, від якої залежить ефективність ведення бойових дій», —  наголошує директор фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим» Тарас Чмут.

«У 2022 до нашої місії будувати українські продуктові компанії додалась ще одна складова — допомагати наближати Перемогу. Не лише бойовими машинами і зброєю виграються війни. Системність, злагодженість, грамотне управління бійцями — те, без чого неможлива перемога. Ми вважаємо необхідним інвестувати в цей напрям гроші, час і експертизу. Менша, але технологічна армія з якісним менеджментом здолає велику радянську армію. Цей проєкт для нас як для компанії – унікальна можливість і честь долучитися до побудови фундаменту української армії на довгі роки», — каже Максим Штепа, СЕО SKELAR.

Планується, що впродовж 2023 року «Вишкіл капітанів» пройдуть до 600 офіцерів Сил територіальної оборони ЗСУ — командирів рот та офіцерів штабів.

Навчальний курс складається з блоків, присвячених історії боротьби за незалежність України, теорії військової справи, лідерству, керуванню підрозділом та процедурам планування бойових дій: планування наступального бою, оборонного бою та планування дій роти Сил ТрО під час стабілізаційних дій, опанування питань дій батальйону в наступі та в обороні за процедурами, які використовують в арміях провідних країн світу.