Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Вишкіл капітанів розпочав підготовку командирів в оновленому форматі

123 переглядів

Розпочав роботу оновлений Вишкіл капітанів. Тепер він став курсом професійної військової освіти «Командний курс тактичного рівня  L-1C “Вишкіл капітанів”» в структурі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Впродовж трьох місяців навчальний курс пройдуть 76 офіцерів, переважно із Сил територіальної оборони ЗСУ. Командири рот, командири взводів, офіцери штабів батальйонів, командири батальйонів та заступники комбатів вивчатимуть процедури планування бою, ділитимуться бойовим досвідом і розвиватимуть лідерські навички.

«Зброя і техніка на полі бою є дуже важливими, але ще важливіше — це навчені і мотивані люди, які зможуть її ефективно застосовувати. Підготовлені командири, які знатимуть, як планувати бій, як управляти підрозділом, і що важливо – які будуть лідерами, прикладом для своїх підлеглих, зможуть зробити наше військо сильнішим та ефективнішим», — наголошує  Андрій Холодніцький, директор курсу «Вишкіл капітанів».

Вишкіл капітанів був створений у Силах територіальної оборони ЗСУ в 2022 році. Його розробили на основі стандартів планування виконання бойових завдань в країнах НАТО з урахування новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні.

В освітній програмі враховано бойовий досвід підрозділів Сил територіальної оборони ЗСУ, отриманий під час широкомасштабного вторгнення росії на територію України, та процедури, які застосовують у збройних силах країн-членів НАТО — процедури планування бою (TLP – Troop Leading Procedures), військовий процес ухвалення рішень (MDMP – Military Decision Making Process). Усі інструктори мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.

Цього року Вишкіл капітанів перейшов у структуру Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та став курсом професійної військової освіти «Командний курс тактичного рівня  L-1C “Вишкіл капітанів”». Його програму розширили, й вона отримала затвердження Міністерства оборони України.

«Вишкіл капітанів вийшов на вищий рівень. В оновленому курсі додані дисципліни з всебічного забезпечення бою, удосконалено навчальні кейси для планування бою з урахування вивчення та впровадження досвіду. Також більше часу буде приділено вивченню ПК “Кропива” та системи ситуаційної обізнаності “Дельта”. Після завершення навчання випускники отримають військову спеціальність “Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів”», — зазначає Ігор Степанченко, академічний директор курсу «Вишкіл капітанів».

ВІКНУ ім. Тараса Шевченка і Фонд «Повернись живим» об’єднали зусилля в реалізації «Вишколу капітанів». Фонд залучатиме кошти благодійників, створюватиме умови для навчання і проживання слухачів.

«Вишкіл має висококваліфікованих інструкторів і адаптовану до реальних бойових дій програму, яка опирається на потрібні у сучасній війні рішення. Якщо ротні, сержанти, офіцери бойового управління батальйонів гарно підготовлені — підрозділ виконує задачі, лінія фронту тримається. Тому треба вкладатися у навчання. І Фонд готовий це робити», — говорить Тарас Чмут, директор Фонду «Повернись живим». 

Нагадаємо, у 2022-2023 роках Вишкіл капітанів пройшли понад пів тисячі офіцерів. Окрім військовослужбовців Сил територіальної оборони ЗСУ, курс закінчили 29 представників Національної гвардії України та 8 представників Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Курс підтримали фонд «Повернись живим», а також партнери-благодійники: ІТ-компанія Genesis, мультипродуктова IT-компанія SKELAR, а також Headway People, appflame, AMO та Universe. Допомагали реалізовувати програму Victory Drones.

Новини

«Дякуємо, ветерани»: в  Україні розгортається інформаційна кампанія вдячності Захисникам і Захисницям України

Проєкт ініціювало та розробило Міністерство у справах ветеранів України

Захисник із Краснограду отримав нагрудний знак Командувача Сил ТрО «Щит Територіальної Оборони»

Під час виконання бойових завдань на Бахмутському напрямку боєць проявив неабияку витримку безпосередньо на лінії зіткнення

Два БТР FV432 отримала 114 бригада Сил тероборони

Машини були переобладнані під медичний евакуаційний транспорт, що дозволить забезпечити безпечну і швидку евакуацію поранених з поля бою

Воїну 115 бригади Сил ТрО Олексію Циханюку посмертно присвоїли звання Героя України

В ході жорстокого бою наші бійці відбили дві хвилі ворожого наступу. Не витримувала зброя, але наші бійці стояли до останнього

Дізнатись більше