Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Втретє відбувся курс для командирів Сил територіальної оборони ЗСУ

Сили територіальної оборони ЗСУ 96 переглядів

Якісне і спроможне військове лідерство — це наша потужна зброя, яка здатна стримувати та відлякувати нашого ворога. Днями ще 97 офіцерів Сил територіальної оборони ЗСУ завершили унікальний навчальний курс «‎Вишкіл капітанів».

Впродовж восьми тижнів командири рот, взводів і офіцери штабів батальйонів Сил територіальної оборони ЗСУ з усіх регіонів України вивчали процедури планування бою, військовий процес ухвалення рішень, ділилися бойовим досвідом і розвивали свої лідерські навички.

Загалом вже 240 офіцерів Сил ТрО завершили навчання на «Вишколі капітанів». Кожен із них сьогодні повернувся до свого підрозділу і застосовує здобуті знання та навички на практиці.

Курс розроблений на основі стандартів планування виконання бойових завдань в країнах НАТО з урахування новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні. Інструктори «Вишколу капітанів» мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії.

«Коли ви повернетесь до батальйонів, пам’ятайте: результат війни залежатиме значною мірою від вас. Від вашої сумлінності, навченості, лідерських якостей. Від того, як добре ви згуртуєте людей та поведете їх у бій. Від того, як вмотивуєте їх власним прикладом. Використовуйте ваші вмілості і знання на полі бою», — сказав у своїй промові з нагоди випуску Командувач Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майор Ігор Танцюра.

zobrazhennya-whatsapp-data_-2023-05-12-o-11.32.09-min-1

Курс відбувається за підтримки основних партнерів — фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим », ІТ-компанії Genesis та SKELAR, а також Headway, appflame, AMO, Universe.

«Підхід армій НАТО визнає людину та її вміння як найвищу цінність. Саме тому у фокусі проєкту — офіцери середнього командного складу, які ухвалюють рішення безпосередньо на полі бою. Радий, що ми можемо допомагати робити країну сильнішою та закладати фундамент майбутнього стандарту військової освіти в Україні. Проєкт «Вишкіл капітанів» — один з найважливіших напрямів нашої допомоги країні під час війни, адже це інвестиція у мирне життя у вільній Україні», — каже СЕО Genesis Володимир Многолєтній.

«Ми вкладаємо в навчання офіцерів середньої ланки, оскільки не лише озброєння та забезпечення має значення на полі бою, а й не менш важливим є вміння керувати військами. Цей курс був найтривалішим, тривав вісім тижнів, адже програма постійно вдосконалюється та гнучко змінюється на основі відгуків від випускників попередніх курсів. Фонд «Повернись живим» й надалі підтримуватиме даний проєкт», — каже координатор Виконавчого офісу Фонду «Повернись живим» Максим Зінчук.

«За час повномасштабного вторгнення ми пройшли шлях від точкової допомоги фронту до великих проєктів, що впливають на всю країну. В основі «Вишколу капітанів» — ідея становлення української армії як відносно невеликої, але потужної, сучасної та технологічної військової сили. Якісне навчання за європейськими та американськими стандартами — це одна з цеглинок цього процесу, і я радий, що ми допомагаємо його пришвидшувати», — каже Максим Штепа, СЕО SKELAR.

Зображення WhatsApp, дата_ 2023-05-12 о 11.32.20-min

Навчальний курс складається з блоків, присвячених історії боротьби за незалежність України, теорії військової справи, лідерству, керуванню підрозділом та процедурам планування бойових дій: планування наступального бою, оборонного бою та планування дій роти Сил ТрО під час стабілізаційних дій, опанування питань дій батальйону в наступі та в обороні за процедурами, які використовують в арміях провідних країн світу.