Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

У Силах ТрО залучатимуть цивільних фахівців для збереження культурної спадщини

Сили територіальної оборони ЗСУ 116 переглядів

Для збереження та оцінки пошкоджень об’єктів культурної спадщини, що перебувають в зоні відповідальності військових, будуть залучатися цивільні фахівці.

Відповідний підрозділ із захисту культурної спадщини та навколишнього природного середовища функціонуватиме при Командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ на виконання Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 та відповідно до Доктрини НАТО. Це пілотний проєкт “культурницького” добровольчого формування територіальної громади.

До нього вже долучилися фахівці зі сфери культури, здатні ефективно оцінити пошкодження, здійснити першочергові заходи, необхідні для збереження памʼяток і цінностей та організувати евакуацію.

Суть проєкту полягає в тому, щоб залучати цивільних професіналів й служби до охорони, збереження та оцінки пошкоджень об’єктів культурної спадщини, що перебувають в зоні відповідальності військових. Адже наразі музейники, археологи, культурологи не мають туди доступу. Цю проблему дозволяє вирішити цивільно-військова складова Сил ТрО.

Вступаючи до ДФТГ, фахівці у сфері культурної спадщини зможуть, за необхідності, долучатися до поїздок на лінію зіткнення. Це надзвичайно важливо, адже лише за останніми даними, щонайменше 835 памʼяток культурної спадщини постраждали через російську агресію в Україні.