Перейти до контенту
0 800 507 028
0 800 507 028
Новини

Технології бережуть бійців на полі бою

Сили територіальної оборони ЗСУ 147 переглядів

Старший лейтенант, заступник команди­ра РВП з МПЗ одного з підрозділів 125 бри­гади Сил ТрО Олексій «Довбуш» розповів «Спротиву» про роль сучасних технологій на полі бою та про те, як вони допомагають зберігати життя нашим бійцям.

Технології без людей не працюють

Як і всі війни, наша теж тримається, в пер­шу чергу, на піхоті. Вона — «скелет» війська. Але в той же час використання технологій і новітнього озброєння потребує фахівців. Причому мова йде не тільки про бойових спеціалістів, а й тилових. Наприклад, на рів­ні логістичного забезпечення, обліку майна.

Чим швидше і якісніше буде обліковуватись майно і техніка, тим швидше буде заміща­тись втрачене чи виведене з ладу озброєння, дрони і т.д.

Це вимагає певних знань і вмінь користу­вання електронними таблицями та система­ми обліку. І важливо розуміти, що ця інфор­мація має бути захищеною.

Якщо людина у цивільному житті була, на­приклад, «технарем», то її набагато легше навчити і більш складним процесам, пов’я­заними, наприклад, з тими самим дронами. Звичайні комерційні квадрокоптери є доволі простими у використанні. За умовні півго­дини можна людині з технічними знаннями пояснити, як він працює. Для більш складних «бортів» або FPV, які по суті є «конструктора­ми», необхідні вузькопрофільні спеціалісти. Можливо, зі схожим досвідом, який у них міг бути у цивільному житті.

Техніка без людей не працює. Ми ще не дійшли до війни роботів зі штучним інте­лектом. Тому вся техніка використовується і оперується людьми.

Масове використання дронів

Маючи умовний старлінк, екофлоу і дрон — FPV, «мавік» чи щось серйозніше — одним розрахунком ми можемо мати величезний вплив на тій чи іншій ділянці, виконуючи бо­йове завдання.

До того ж, якщо говорити не тільки про бо­йове застосування, ті ж старлінки — це безпе­ка бійців. Старлінк допомагає убезпечувати наших військовослужбовців, які знаходять­ся не тільки на «нулі», але й на першій-дру­гій лінії. Допомагає зменшити «скупчення» GSM-сигналу.

Супутниковий зв’язок і дрони — це те, що дає перевагу над противником. Хоча ворог, звичайно, теж активно використовує дрони, а от з супутниковим зв’язком у них складні­ше.

До початку широкомасштабного вторгнен­ня росії в Україну системи супутникового зв’язку вже були, але старлінк став масовим і порівняно дешевим рішенням. Масове ви­користання дронів під час ведення бойових дій — теж особливість цієї війни. Це те, що ефективно вирізняє нашу війну від інших конфліктів.

Війна розумів

Системи РЕБ/РЕР дуже часто — це, як і FPV-дрони, такий собі «конструктор», який складається з різних змінних частин. Вони доволі розповсюджені у наших бригадах Сил територіальної оборони на рівні розві­дувальних взводів. На кожен засіб ураження мають бути свої засоби протидії. Питання в тому, наскільки швидко можна виробляти ці засоби протидії і ефективно їх використову­вати. Ті ж антидронові рушниці є дуже різ­ними і сильно відрізняються потужністю та частотами, які вони перекривають.

Якщо ворог глушить одну частоту, ми пе­реходимо на іншу. Війна — це перегони тех­нологій. Це перегони розумів і навичок, хто виявиться хитрішим.

Не варто забувати про питання масштабу­вання. Винайти щось нове — це одна справа. Інша — поширити цей винахід на якнайбіль­шу кількість підрозділів.

Ключове — якість управління

Коли ми говоримо про успіх будь-якого бою, один з ключових його компонентів — це якісне управління підрозділами.

На початку широкомасштабного вторгнен­ня росіяни, хоч і маючи перевагу як у кілько­сті, так і у якості тієї ж бронетехніки, мали абсолютно некомпетентне управління. Не буде від техніки жодної користі, якщо ти не вмієш її ефективно використовувати. Тому ключовим є якість управління. А вже потім — озброєння.

Коли твій ворог має непоганий промисло­вий комплекс, великі резерви ще з радян­ських часів, то буде вельми складно воювати якимись елементарними засобами. Необхід­но проти їхніх технологій — виставляти наші, проти їхньої зброї — виставляти нашу. І чим сучаснішою буде ця зброя у нас, тим краще.

Сучасна техніка так само підривається на мінах, але при цьому вона зберігає життя військовослужбовців. Особовий склад — це головне, що в нас є. А новітнє озброєння як раз і допомагає врятувати людей, які маючи бойовий досвід можуть повертатися у бій, а ще ділитися досвідом з менш досвідченіши­ми бійцями.

Новини

Гаряча лінія Командування Сил територіальної оборони ЗСУ

Важливо знати, що ви не одні. Ми тут, щоб вислухати вас і допомогти вирішити будь-які питання, що вас турбують.

Цієї ночі мисливці за «Шахедами» Сил ТрО збили 13 «Шахедів»

Найбільш ефективними виявились розрахунки одного з підрозділів Регіональне управління Сил територіальної оборони «Південь» ЗС України. За ніч вони знищили 4 БпЛА.

Навчися розпізнавати та нейтралізувати ворожі ІПСО!

У новому курсі в застосунку Армія+ ти дізнаєшся, як виявляти маніпуляції, перевіряти факти та захищати себе й побратимів від дезінформації

Безкоштовна юридична допомога для родин полонених: як отримати підтримку?

Економте час та кошти: Особистий кабінет та кваліфіковані юристи в Штабі допоможуть отримати витяги та скласти запити безкоштовно. 

Дізнатись більше