Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Що змінити у штатному АК

Сили територіальної оборони ЗСУ 106 переглядів

Інструктор 150 навчального центру Командування Сил ТрО, сержант Андрій «Шиба» розповів про помил­ки і доречні заміни, які роблять бійці у штатній комплектації автомату Ка­лашникова.

Не спішіть ставити коліматор

Якщо ми говоримо про людину, яка щой­но потрапила в армію і ніколи не мала справи зі зброєю, то таким людям не реко­мендується взагалі нічого змінювати в кон­струкції автомату Калашникова. Це якщо мова йде про саме про АК-74.

Спершу боєць має навчитися працювати з «голою» зброєю, в її штатній комплектації. Оскільки першочергова задача людини — навчитися працювати з механічними прицільними засобами. Найпоширеніша помилка, яку допускають недосвідчені бій­ці, коли вони чіпляють собі приціл. Будь-то коліматор, «загоннік» (оптичні приціли закритого типу, першопочатково розробле­ні для загінного полювання, — Ред.) чи ще щось.

Але при цьому не навчаються працюва­ти з механікою, а коліматорні приціли ку­пують собі такі, на які грошей вистачає. Не у всіх є розуміння, що приціл має бути якіс­ним, а тому купують дешеві.

Дешеві коліматорні приціли зазвичай розраховані для страйкболу. Дешевий при­цілу хоч і можна пристріляти і він якийсь час буде навіть давати ефект. Але до певної кількості пострілів, бо той не розрахова­ний на віддачу бойової зброї. Після цього у коліматора збивається прицільна мушка, збивається прицільна крапка, і його треба пристрілювати наново. Коли ви навчилися працювати з механічним прицілом, тіль­ки тоді переходьте до роботи з оптичними прицілами чи коліматорами. До того ж вони не завжди потрібні під ту чи іншу за­дачу.

І пам’ятайте, будь-який приціл — це скло, що відблискує, а це демаскує.

Що можна замінити

З першого, що можна поміняти на штат­ному АК — пістолетне руків’я. На автоматах Калашникова воно не завжди є зручним, бо у всіх різні руки. Тому руків’я можна піді­брати і замінити під себе.

Єдине, треба дуже обережно відноситись до саморобних пістолетних руків’їв, які друкують на 3D-принтерах, бо вони мають властивість відламуватися. І якщо, напри­клад, зламаний приціл є можливість зняти і використовувати механічний приціл, то коли у вас відвалюється пістолетне руків’я, зброя стає недієздатною.

Дуловий гальмокомпенсатор

Загалом заводський ДГК повністю вико­нує свої функції. Якщо немає потреби його замінювати, то й нічого і туди лізти. Його зазвичай міняють одразу на ПБС (глушник, полум’ягасник, — Ред.). Але це абсолютно непотрібна річ для звичайного піхотинця, який виконує задачу в окопах.

Задача ПБС або глушника — знизити рі­вень звуку, полум’я для того, щоб не було демаскуючих ознак. Але при цьому вони не дають можливості ефективно вести вогонь продовж довгого часу.

По-перше, дешеві ПБС або глушники забиваються дуже швидко через певну кількість пострілів. По-друге, коли вони не витримують, вони перегріваються і дефор­муються. І тоді куля вилітає не чітко в про­різ, який для неї зроблений.

Якщо ваша пріоритетна задача забез­печити подавлення противника вогнем короткими чергами, то тоді є сенс мати при собі полум’ягасник або дуловий галь­мокомпенсатор іншого виробника, трішки краще, аніж заводське. В цьому випадку ваша основна задача — не дати противни­ку побачити спалах від пострілу. Але почує він нас сто відсотків.

Нагадаю, робоча дистанція для АК — це 300-500 метрів. Можливо працювати і на більш далеку відстань, але ефективність буде занизькою через певні особливості ТТХ зброї і набоїв.

Тому головне, прибрати візуальні ознаки. Демаскувати може і те, що від пострілу під­німається курява, пил через відпрацьовані гази, які виходять з нашого ДГК.

Магазини для АК

Штатні магазини АК-74, в принципі, є ідеальними по одній простій причині. З новими пластиковими магазинами, осо­бливо, якщо з ними ні разу не тренували­ся, можуть бути нюанси — вони не завжди нормально заходять в шахту магазина, не завжди їх можна нормально під’єднати.

АКСУ на 45 набоїв

Магазини від АК-74 такі ж, як і на АКСУ чи РПК. Останній комплектується збільше­ними на 15 набоїв магазинами — на 45 на­боїв. Тобто можна вставити, наприклад, в АКСУ магазин на 45 набоїв.

Я бачив такі рішення використовуються на штурмах в окопах, бо ти з одного ма­газину випускаєш на 15 набоїв більше. А значить — менша потреба в зміні магази­ну. Але знову ж таки, довжина магазину — вона більша за стандартний на 30 набоїв. Виходить, і вага їх більша.

Бійці так працюють, бо з’являється пере­вага перед ворогом, що використовує таку ж зброю, але з меншою кількістю набоїв у магазині. Є навіть думка, шо для роботи всередині окопу ідеальним варіантом буде саме короткий АКСУ з таким от магазином.

Чи скріпляти магазини ізострічкою

З’єднання магазинів ізострічкою — це маячня. Такого робити не можна, бо це неправильно, це ускладнює маніпуляцію зброєю і перезарядку. Зрештою це просто незручно.

Для цього на заході придумали плас­тикові з’єднувачі, але це зовсім для інших умов роботи.

Що із реально корисних речей можна собі додати до свого АК, так це накладку на ручку затвора. Її мета — збільшити ручку затвору або зробити її більш зручною для використання. Вони бувають різні і віднос­но недорогі.

Покращений запобіжник

Перемикач режиму вогню сам по собі, якщо взяти автомат з ящика, новий, за­консервований, досить туго ходить. Які є варіанти? Його часто просто відгинають, послабляючи хід запобіжника вверх-вниз, але з цим можна в прямому сенсі перегну­ти. Коли ти занадто сильно вигнеш запо­біжник, повернути його у початкове стано­вище уже не вийде, він буде занадто легко перемикатись.

І тоді, можливо, буде відбуватись так, що сам того не знаючи, боєць просто випадко­во махаючи рукою, зніме зброю з запобіж­ника. А це дуже критичний момент.

Тому є варіант заміни ручки перемикан­ня режиму вогню. Він зроблений таким чином, щоб ти, не прибираючи руки з-під пістолетного руків’я, міг вказівним чи се­реднім пальцем натиснути на запобіжник. Тобто перемикач винесений трішки ближ­че до пістолетного руків’я і він ширший, що робить перемикання більш зручним.