Що змінити у штатному АК
Інструктор 150 навчального центру Командування Сил ТрО, сержант Андрій «Шиба» розповів про помилки і доречні заміни, які роблять бійці у штатній комплектації автомату Калашникова.
Не спішіть ставити коліматор
Якщо ми говоримо про людину, яка щойно потрапила в армію і ніколи не мала справи зі зброєю, то таким людям не рекомендується взагалі нічого змінювати в конструкції автомату Калашникова. Це якщо мова йде про саме про АК-74.
Спершу боєць має навчитися працювати з «голою» зброєю, в її штатній комплектації. Оскільки першочергова задача людини — навчитися працювати з механічними прицільними засобами. Найпоширеніша помилка, яку допускають недосвідчені бійці, коли вони чіпляють собі приціл. Будь-то коліматор, «загоннік» (оптичні приціли закритого типу, першопочатково розроблені для загінного полювання, — Ред.) чи ще щось.
Але при цьому не навчаються працювати з механікою, а коліматорні приціли купують собі такі, на які грошей вистачає. Не у всіх є розуміння, що приціл має бути якісним, а тому купують дешеві.
Дешеві коліматорні приціли зазвичай розраховані для страйкболу. Дешевий прицілу хоч і можна пристріляти і він якийсь час буде навіть давати ефект. Але до певної кількості пострілів, бо той не розрахований на віддачу бойової зброї. Після цього у коліматора збивається прицільна мушка, збивається прицільна крапка, і його треба пристрілювати наново. Коли ви навчилися працювати з механічним прицілом, тільки тоді переходьте до роботи з оптичними прицілами чи коліматорами. До того ж вони не завжди потрібні під ту чи іншу задачу.
І пам’ятайте, будь-який приціл — це скло, що відблискує, а це демаскує.
Що можна замінити
З першого, що можна поміняти на штатному АК — пістолетне руків’я. На автоматах Калашникова воно не завжди є зручним, бо у всіх різні руки. Тому руків’я можна підібрати і замінити під себе.
Єдине, треба дуже обережно відноситись до саморобних пістолетних руків’їв, які друкують на 3D-принтерах, бо вони мають властивість відламуватися. І якщо, наприклад, зламаний приціл є можливість зняти і використовувати механічний приціл, то коли у вас відвалюється пістолетне руків’я, зброя стає недієздатною.
Дуловий гальмокомпенсатор
Загалом заводський ДГК повністю виконує свої функції. Якщо немає потреби його замінювати, то й нічого і туди лізти. Його зазвичай міняють одразу на ПБС (глушник, полум’ягасник, — Ред.). Але це абсолютно непотрібна річ для звичайного піхотинця, який виконує задачу в окопах.
Задача ПБС або глушника — знизити рівень звуку, полум’я для того, щоб не було демаскуючих ознак. Але при цьому вони не дають можливості ефективно вести вогонь продовж довгого часу.
По-перше, дешеві ПБС або глушники забиваються дуже швидко через певну кількість пострілів. По-друге, коли вони не витримують, вони перегріваються і деформуються. І тоді куля вилітає не чітко в проріз, який для неї зроблений.
Якщо ваша пріоритетна задача забезпечити подавлення противника вогнем короткими чергами, то тоді є сенс мати при собі полум’ягасник або дуловий гальмокомпенсатор іншого виробника, трішки краще, аніж заводське. В цьому випадку ваша основна задача — не дати противнику побачити спалах від пострілу. Але почує він нас сто відсотків.
Нагадаю, робоча дистанція для АК — це 300-500 метрів. Можливо працювати і на більш далеку відстань, але ефективність буде занизькою через певні особливості ТТХ зброї і набоїв.
Тому головне, прибрати візуальні ознаки. Демаскувати може і те, що від пострілу піднімається курява, пил через відпрацьовані гази, які виходять з нашого ДГК.
Магазини для АК
Штатні магазини АК-74, в принципі, є ідеальними по одній простій причині. З новими пластиковими магазинами, особливо, якщо з ними ні разу не тренувалися, можуть бути нюанси — вони не завжди нормально заходять в шахту магазина, не завжди їх можна нормально під’єднати.
АКСУ на 45 набоїв
Магазини від АК-74 такі ж, як і на АКСУ чи РПК. Останній комплектується збільшеними на 15 набоїв магазинами — на 45 набоїв. Тобто можна вставити, наприклад, в АКСУ магазин на 45 набоїв.
Я бачив такі рішення використовуються на штурмах в окопах, бо ти з одного магазину випускаєш на 15 набоїв більше. А значить — менша потреба в зміні магазину. Але знову ж таки, довжина магазину — вона більша за стандартний на 30 набоїв. Виходить, і вага їх більша.
Бійці так працюють, бо з’являється перевага перед ворогом, що використовує таку ж зброю, але з меншою кількістю набоїв у магазині. Є навіть думка, шо для роботи всередині окопу ідеальним варіантом буде саме короткий АКСУ з таким от магазином.
Чи скріпляти магазини ізострічкою
З’єднання магазинів ізострічкою — це маячня. Такого робити не можна, бо це неправильно, це ускладнює маніпуляцію зброєю і перезарядку. Зрештою це просто незручно.
Для цього на заході придумали пластикові з’єднувачі, але це зовсім для інших умов роботи.
Що із реально корисних речей можна собі додати до свого АК, так це накладку на ручку затвора. Її мета — збільшити ручку затвору або зробити її більш зручною для використання. Вони бувають різні і відносно недорогі.
Покращений запобіжник
Перемикач режиму вогню сам по собі, якщо взяти автомат з ящика, новий, законсервований, досить туго ходить. Які є варіанти? Його часто просто відгинають, послабляючи хід запобіжника вверх-вниз, але з цим можна в прямому сенсі перегнути. Коли ти занадто сильно вигнеш запобіжник, повернути його у початкове становище уже не вийде, він буде занадто легко перемикатись.
І тоді, можливо, буде відбуватись так, що сам того не знаючи, боєць просто випадково махаючи рукою, зніме зброю з запобіжника. А це дуже критичний момент.
Тому є варіант заміни ручки перемикання режиму вогню. Він зроблений таким чином, щоб ти, не прибираючи руки з-під пістолетного руків’я, міг вказівним чи середнім пальцем натиснути на запобіжник. Тобто перемикач винесений трішки ближче до пістолетного руків’я і він ширший, що робить перемикання більш зручним.
Новини
“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України
У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував
Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»
Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.
У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв
Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни