Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Радіозв'язок: правила безпеки

Сили територіальної оборони ЗСУ 102 переглядів

Ділимось порадами, які допоможуть під час використання радіозв’язку на передовій зберегти життя бійців (посилання на джерело нижче).

Якщо є можливість поставити ТА-57 (телефон польовий) – встановіть його. Проводовий зв’язок не виявляється і прослуховується, якщо тільки підключитись до проводів.

Мінімізуйте спілкування по мобільному зв’язку. Абоненти мобільного зв’язку пеленгуються, розмови перехоплюються. Після проведення сеансу зв’язку змініть місце дислокації.

Не допускайте одночасного включення в одному місці декількох телефонів. Ворог виявить скупчення ввімкнених телефонів – очікуйте приліт.

Не використовуйте телефон як точку доступу Wi-Fi і не роздавайте інтернет іншим. Wi-Fi пеленгується (інколи з відстані від 100 м до 2 км), розкривається кількість підключених абонентів.

У ході проведення сеансів зв’язку використовуйте позивні і кодові таблиці, які змінюйте раз на тиждень або частіше.

Для коротких повідомлень або тих, що часто повторюються, використовуйте “псевдо-морзянку” (поєднання коротких та/або довгих натискань тангенти) без передачі “голосу”. Наприклад: два коротких натискання – “Запит про обстановку”, один короткий і два довгих – “Все нормально” і т.д. Натискання дають коротший сигнал ніж саме коротке голосове повідомлення, а значить і менше шансів для точного пеленгування.

Уникайте (по можливості) роботи у великих радіомережах (багато кореспондентів на одній частоті). Чим менше радистів на одній частоті, тим менше радіошуму в ефірі і складніше працювати радіорозвідці противника.

Не використовуйте (по можливості) оригінальних позивних (“Козак”, “Бандера”, “Пантера” і т.п.), оптимально – знеособлені цифрові позивні (3-й, 20-й і т.д.), при цьому командир не повинен використовувати позивний “1-й”.

Якщо по вас хоч раз відпрацювала РЕБ противника, ваша частота під спостереженням, вас прослуховують.

Якщо працює РЕБ противника – не передавайте відкритим текстом “Мені заважають завади”. Передайте кодову фразу, яка незрозуміла противнику. По можливості старайтеся імітувати роботу на придушеній частоті. РЕБівці реагують або на відкритий текст (“Мені заважають завади”) або на зміну частоти. Якщо радіочастота, яка придушується (з точки зору РЕБовця), продовжує працювати, він приходить до висновку, що завада неефективна. Обдуріть ворожого РЕБівця!

Не використовуйте нічого, що дозволить противнику ідентифікувати вас і закріпити за вами додаткову розпізнавальну ознаку (акцент, жаргон, професійний сленг і т.д.).

Якщо ви впевнені, що тебе прослуховують, передавайте дезінформацію, АЛЕ ПОГОДЖЕНУ З КОМАНДИРОМ!

Не вступайте у “суперечки” в ефірі ні зі своїми, ні з чужими. Вас можуть “розвести” на тривале перебування в ефірі, а це дає можливість точного пеленгування.

Для розпізнавання в ефірі “свій-чужий” використовуйте табличку “пароль – відгук”, наприклад: пароль – 037, відгук – 245. Якщо ти запитав “037” і отримав відповідь “245” – в ефірі свій. Парольні пари слід використовувати одноразово.

Радіорозвідка противника записує ваші голоси на цифрові носії і використовує їх для розпізнавання. Тому уникайте великих і довгих текстів. З короткими текстами і фразами противнику працювати складніше. Якщо необхідно передати довгий текст – діліть його паузами на короткі фрагменти.

Поради підготовлені управлінням розвідки (G2) штабу командування Сил ТрО ЗС України.

Більше можна дізнатися на сайті з навчальними матеріалами для військовослужбовців та усіх, хто цікавиться військовою справою.

Новини

"Ворог нас недооцінив", - Командувач Сил ТрО

Ще зовсім нещодавно «тереошник» асоціювався з дядьком на блокпосту. Сьогодні воїн Сил ТрО і захищає небо країни, і штурмує ворожі кубла, і трощить зайд дронами

"Раніше ми чекали на виконання заявки місяць, а зараз - два дні". Як у Силах ТрО впроваджують SAP

SAP-програми дозволяють працівникам різних відділів миттєво зв’язатися одне з одним та узгодити будь-які питання

«Повернись живим» та ОККО передали Силам ТрО 21 міномет калібру 82-мм

82-мм міномети стріляють на відстань до 4 км і допомагають як в обороні, так і в наступі

На Обухівщині бійці Сил ТрО вчили цивільних давати ефективну відсіч агресору

Мешканці Обухівського району, в тому числі керівництво громад, навчились зупиняти масовану кровотечу, настрілялись в тирі, побачили з чим і як працюють сапери

Дізнатись більше