Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Президент присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському, розстріляному росіянами

Сили територіальної оборони ЗСУ 12 переглядів

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському, бійцю 163 батальйону 119 окремої бригади Сил ТРО Чернігівської області, розстріляному pociйськими окупантами.

Про це глава держави сказав у вечірньому відеозверненні.

“Сьогодні я присвоїв звання Героя України Олександру Мацієвському. Солдату. Людині, яку знатимуть всі українці. Людині, яку пам’ятатимуть вічно. За його хоробрість, за його впевненість – в Україні – і за його «Слава Україні!». Герою слава! Героям слава! Україні слава!”, – сказав у своєму зверненні Володимир Зеленський.

Служба безпеки України встановила, що українським військовим, якого розстріляли росіяни після слів «Слава Україні!», був снайпер 163 батальйону 119 окремої бригади Сил ТРО Чернігівської області Олександр Ігорович Мацієвський.

Остаточно підтвердити дані Героя вдалося після комплексу слідчих дій, які включали спілкування з рідними та побратимами загиблого, а також опрацювання фото- та відеоматеріалів. 

Олександр Мацієвський був призваний на військову службу у березні 2022 року. З кінця грудня він вважався зниклим безвісти поблизу населеного пункту Красна Гора в Донецькій області. 

Як вдалося встановити СБУ, Олександра Мацієвського розстріляли 30 грудня 2022 року. Його тіло повернули додому в лютому 2023 року.