Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

«Коли заграв гімн і підняли прапор – гордість просто переповнювала!», - боєць Сил ТрО став двічі чемпіоном світу з бойових єдиноборств

Сили територіальної оборони ЗСУ 13 переглядів

Менше ніж через півроку після серйозного поранення військовослужбовець Сил тероборони Ілля Вільман зумів вибороти дві золоті та одну срібну медаль на престижному Чемпіонаті світу з комбат самозахисту «ICO World Championships 2024»!

Відділ комунікацій Сил територіальної оборони ЗСУ “ТРО Медіа” поспілкувався з чемпіоном про війну і спорт.

В кімнаті відпочинку особового складу 24-річний молодший сержант Ілля Вільман показує свої медалі – дві золоті і одну срібну. На його носі ще й досі видно сліди переможного двобою.

💬- Це неймовірне відчуття! – захоплено розповідає Ілля про свої емоції під час сходження на п’єдестал. – Особливо, коли заграв гімн і підняли прапор – гордість просто переповнювала!

Шлях до чемпіонства аж ніяк не був легким. Ілля пригадує, як у фіналі прийшлося боротися із суперником з Південно-Африканської республіки, який був на 40 кілограмів важчий, ніж він!

– Я вийшов, і думаю – що з тобою робити? Головне було не дати йому опинитися зверху, коли ми боролися. Тому що якщо б він опинився зверху, я б нічого не зміг зробити. Але, завдяки своїм навичкам самбо, мені вдалося кидками виграти поєдинок, – розповідає чемпіон.

У цьогорічному Чемпіонаті світу взяли участь більше 1100 спортсменів з 32 країн світу. Комплекти нагород розігрували у таких дисциплінах як кікбоксинг, тайський та звичайний бокс, змішані єдиноборства (або ММА – те, що у нас часто називають боями без правил), а також грепплінг гі та грепплінг но-гі.

Останні два – відносно нові види спорту, свого роду європейський варіант джіу-джитсу. Ілля змагався у трьох видах – це грепплінг гі, грепплінг но-гі та ММА. У перших двох – виборов золото.

– Я налаштовувався на три золота, але вийшло два. Тому що на третій день змагань в мене вже була травма шиї. Я ходив, як робот, ледве ворушив нею. Мені її затейпували, заморозили, обкололи, але все одно довелося знятися.

Перемога Іллі Вільмана допомогла українській збірній посісти друге місце в загальному заліку Чемпіонату, поступившись лише збірній Великої Британії. І це – неймовірний результат, адже підготовку до змагань наш чемпіон розпочав менше ніж за п’ять місяців до їхнього початку. Та ще й після серйозного поранення!

– Десь приблизно місяць-два я потихеньку входив у всі процеси, згадував це все. А потім вже три місяці, коли я вже більш-менш знав, що мій організм буде витримувати усі ці навантаження, які я завжди собі даю, я вже розпочав тренуватися на повну.

Ілля Вільман – родом з Житомирщини, з Бердичева. Бойовими мистецтвами захопився ще в дитинстві – у 12 років пішов на бокс. Згодом до боксу додалися самбо, змішані єдиноборства, джіу-джитсу та його різновид – грепплінг. Каже – займався завзято та наполегливо, а тренувань майже не пропускав.

– У мене такий характер, я завжди хотів бути кращим і сильнішим. На вулиці, наприклад, якщо ти не тренований, то ти не будеш кращим з кращих. Тому я і вирішив почати боксувати. З самого дитинства у мене такий характер задиристий був, – розповідає боєць.

Ще в 2021 році Ілля підписав контракт з 95 десантно-штурмовою бригадою. Повномасштабне вторгнення зустрів у Торецьку, де на той час його бригада вже дев’ять місяців була на ротації. Брав участь у важких боях за Попасну, обороняв Ізюм, Кам’янку, Долину і Довгеньке. В останньому – отримав важку контузію, внаслідок якої майже втратив слух та зір.

– Перший снаряд вибухнув зовсім поруч з позицією. Мене контузило, я втратив свідомість. Коли прийшов до тями, я знав, що треба вставати, тому що до добра це не доведе. І в цей момент, коли я вставав, прилітає другий снаряд. І я відлетів в окоп, де мене потім знайшли мої товариші, і евакуювали.

Після лікування слух та зір частково відновилися. Але недостатньо – із ДШВ бійцю довелося розпрощатися. Ілля перевівся в один із підрозділів Сил ТрО. Утім, думки про спорт не полишали хлопця. І він таки знайшов можливість тренуватися у вільний від нарядів час.

– Навіть коли я був в бойових умовах, у мене завжди були думки про спорт. Звичайно, не тоді, коли нас штурмують чи ще якісь активні бойові дії. А коли сидиш, наприклад, спостереження ведеш, і завжди собі згадуєш, як я тренувався. Наприклад, ще рік тому я був на змаганнях в спортзалі, а зараз я в окопі, в землі!

Після перемоги молодший сержант Ілля Вільман мріє перейти на інший рівень, і стати вже професійним бійцем. Але, схоже, що перед цим йому доведеться переконати свою дівчину. Бо, за словами Іллі, їй не надто подобається бачити синці на його обличчі.

Новини

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Шахраї створюють нові схеми виманювання коштів у родин полонених та зниклих безвісти

Злочинці звертаються у приватні повідомлення і пропонують фальшиві витяги нібито «з баз даних» офіційних органів

Дізнатись більше