Перейти до контенту
0 800 507 028
0 800 507 028
Про протезування

Постанова КМУ 5 квітня 2012 р. № 321 „Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, їх переліку”

Одна з найбільш прогресивних спільнот яка професійно займається протезуванням, консультуванням, являється: ProtezHub. Дана організація має всю узагальнену інформацію щодо протезування, від підприємств які обслуговують та виробляють протези в яких в Україні нараховується близько сотні до покрокового забезпечення осіб з інвалідністю засобами протезування:

https://www.facebook.com/protezhub/ – їхній сайт;

https://protezhub.com/ – сайт в мережі інтернет;

https://bazaznan.protezhub.com/ – онлайн курс від зазначеної, який можна пройти, для того щоб розуміти принципи та суть анатомії, фізіології та протезування, тим хто цим цікавиться, а також тим, хто хоче займатись протезуванням поранених;

https://linktr.ee/pryncyp.ua – правозахисна група “Принцип” для військовослужбовців яка може супроводжувати поранених під час поранення та протезування;
https://www.instagram.com/pryncyp.ua/ – сторінка організації “Принцип” в мережі інстаграм


Найперше що треба знати – це те, що при пораненні з ампутацією, перше, що необхідно при лікуванні – це повідомити свого лікаря, що ви бажаєте в майбутньому протезуватись для того щоб під час лікування сформувати правильно куксу.

Для забезпечення протезування учасниками бойових дій, що отримали інвалідність внаслідок бойових дій подаються наступні документи:

  1. Заява п. 14 порядку Постанови КМУ від 5 квітня 2012 р. № 321;
  2. Копія документу, що посвідчує особу, паспорт громадянина, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи що потребує додаткового захисту;
  3. Копія облікової картки платника податків, або одного з передбачених Податковим кодексом документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків, або паспорт Громадянина України (для особи яка в силу релігійних переконань відмовилась від індивідуального коду платника податків);
  4. Рішення ВЛК;
  5. Витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, каліцтва, контузії) видану командиром військової частини (начальника територіального підрозділу) або копію іншого документа з відомостями про участь у антитерористичній операції у період її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Всі зазначені документи можуть подаватись:

  • До центру надання адміністративних послуг;
  • До органу соціального захисту населення;
  • Через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Після чого: в момент подання заяви в електронному кабінеті/ЦНАП/орган соціального захисту населення ознайомлює:

  • З переліком підприємств які можуть здійснювати протезування до яких можна звернутися з питання забезпечення ДЗР (допоміжного засобу реабілітації);
  • Каталогом ДЗР;
  • Інформацією щодо сумісності ДЗР;
  • Механізмом забезпечення та можливістю отримання компенсації;
  • Інформацією щодо роботи електронного кабінету;

Після чого Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю через ЦНАП/орган соціального захисту населення/ електронний кабінет повідомляє про позитивне рішення та сформоване електронне направлення або про необхідність доподання всіх електронних документів.

  • Власне звернення до вибраного підприємства з каталогу підприємств (додаток додається) через електронний кабінет, щодо виготовлення необхідного ДЗР. Особа з інвалідністю має право протягом 14 днів з моменту звернення змінити підприємство з каталогу запропонованих.
  • Підприємство до якого звернувся військовослужбовець робить заміри, обстеження і формують замовлення. Особа підтверджує факт такого замовлення і підприємство виготовляє протез.
  • Особа – замовник здійснює приймання замовлення підписуючи заяву та акт приймання – передачі робіт після примірки готового індивідуального засобу якщо він особі підійшов.
  • Отримання ДЗР, ознайомлення з його експлуатацією, отримання гарантійного талону.