
Потреба в проведенні медичного огляду ВЛК з метою визначення ступеня придатності до військової служби після перенесеного захворювання чи травми виникає лише у разі наявності у військовослужбовця захворювання або наслідків травми, що призвели до значних або помірних порушень функції органів та систем органів, що визначає лікар на підставі проведеного медичного обстеження та досліджень (пункт 6.4. глави 6 розділу ІІ Положення, затвердженого наказом МОУ №402 від 14.08.2008).
Якщо захворювання чи отримана травма не призвели до порушення функцій органів і систем органів або призвели до незначних їхніх порушень (що також визначає лікар), то потреба в проходженні медичного огляду ВЛК відсутня, оскільки ступінь придатності до військової служби не змінився.
При ухиленні від призначеного обстеження або порушенні лікарняного (госпітального) режиму особу можуть виписати без проходження ВЛК. Про відмову в обстеженні повідомляється командир в/ч.
Військовослужбовець звертається з потребою у проходженні ВЛК до свого безпосереднього командира(або його заступника), який на підставі цього звернення звертається до начальника медичної служби або іншого визначеного посадовця. Начальник медичної служби військової частини готує направлення на проходження ВЛК. Направлення на ВЛК може погодити прямий начальник (від командира частини і вище), а також органи управління/підрозділи Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратура, суд, начальник гарнізону, начальник військового лікувального закладу (на підставі подання начальника лікувального відділення за місцем лікування), військовий комендант гарнізону, керівник ТЦК та СП.
У разі проведення ВЛК під час стаціонарного лікування направлення на ВЛК військовослужбовцю не видається. Лікуючий лікар приймає рішення про потребу у ВЛК, за його клопотанням військовослужбовця зараховують на проходження військово-лікарської комісії.
Як отримати направлення на ВЛК
- Якщо стан твого здоров’я дозволяє прибути до військової частини, тобі потрібно:
- після прибуття написати рапорт на ім’я командира в/ч з доповіддю про завершення лікування та запитом про направлення на проходження ВЛК;
- отримати направлення від начмеда на проходження ВЛК з підписом командира в/ч.
- Якщо стан твого здоров’я не дозволяє прибути до військової частини за направленням на ВЛК, твої дії:
- звернутись до начальника лікувального відділення свого закладу охорони здоров’я:
- начальник лікувального відділення за наявності підстав, визначених п. 6.4 глави 6 розділу ІІ Положення, затвердженого наказом МОУ №402 від 14.08.2008, пише подання до начальника військового лікувального закладу з характеристикою твого стану здоров’я;
- начальник військового лікувального закладу приймає рішення про необхідність направлення на медичний огляд ВЛК.
- Якщо ти перебуваєш на лікуванні або у відпустці за станом здоров’я, можна звернутись до керівника твого ТЦК та СП. Керівник твого ТЦК та СП надає направлення на проходження ВЛК без повернення до військової частини. Якщо лікування відбувається в іншій територіальній одиниці, ніж твоя військова частина, необхідно тимчасово стати на військовий облік у місцевому ТЦК та СП.
Для проходження ВЛК у воєнний час тобі треба мати з собою наступні документи:
- направлення на медичний огляд ВЛК;
- медична книжка;
- посвідчення особи (військовий квиток або посвідчення офіцера);
- медична характеристика (необов’язковий документ у воєнний час);
- службова характеристика (необов’язковий документ у воєнний час);
- оригінал довідки про обставини травми від твоєї в/ч (у разі отримання травми, поранення, контузії, каліцтва внаслідок бойових дій) та/або засвідчену копію акту про нещасний випадок (гостре професійне захворювання (отруєння), поранення, контузії, травми, каліцтва, окрім тих випадків, що настали внаслідок уражень або дій з боку противника);
- посвідчення УБД (за наявністю);
- витяги із особових справ та інші довідкові матеріали для військовослужбовців – учасників бойових дій (можуть бути у вигляді ксерокопій, однак завірені відповідними посадовими особами та печаткою в/ч).
В разі виникнення додаткових запитань зверніться на електронну пошту [email protected] або за телефоном гарячої лінії 0 800 507 028 Сил територіальної оборони Збройних Сил України.