Дві третини рекрутів хочуть бути операторами БПЛА
У Силах ТрО розвивається напрямок безпілотних систем – у кожній бригаді сформовано роту ударних безпілотних авіаційних комплексів, яка потребує доукомплектування фахівцями. Цим напрямком переважно цікавиться молодь, яка має гарні навички геймінгу, а також фахівці з IT та люди з технічними знаннями, відповідною освітою і вмінням швидко навчатися, розповів «Главкому» начальник відділення супроводження військових лідерів управління персоналу штабу Командування Сил ТрО ЗСУ Петро Авраміч.
Авраміч, який у Силах ТрО займається питанням рекрутингу, наголосив, що у кандидатів є можливість вибрати тип дрона, з яким вони працюватимуть надалі, наприклад, мультироторного типу, літакового типу.
«Ці типи не потребують оператора за стійким вестибулярним апаратом, для їх опанування більше потрібна обізнаність у технічних складових або здатність до швидкого навчання. Одними з найскладніших для опанування є FPV-дрони, і тут важливим для претендента є гарний вестибулярний апарат», – розповів він.
Військовий додав, що у Силах ТрО розгорнуто проєкт «Крилатий ескадрон» – для відбору фахівців за цим напрямком створено гарячу лінію, в майбутньому з’явиться окремий сайт рекрутингового центру. За його словами, найбільше звернень у поточному році стосувалися саме підрозділів з управління безпілотниками.
«З початку цього року 2/3 з трьох тисяч звернень стосувалися можливості долучитися до підрозділів з управління БПЛА. Ми зараз міркуємо про розповсюдження нашої інформації, щоби більше людей про нас знали. Думаємо долучати рекламу в інтернеті, у соцмережах, хочемо ближче співпрацювати з благодійними організаціями, такими як «Центр готовності цивільних», наприклад», – зазначив Авраміч.
Рекрутингова робота ТрО, за словами військового, передбачає супроводження рекрутів на всіх етапах підготовки – така робота налагоджена не у всіх підрозділах Сил оборони. Він також зауважив, що доукомплектування потребують посади як рядового, сержантського, так і офіцерського складу.
«Насамперед конче потребуємо військовослужбовців до підрозділів загальновійськового спрямування. Це стрільці, гранатометники, кулеметники. В артилерійських підрозділах це мінометники, другі номери в мінометних розрахунках. Потребуємо також фахівців зі зв’язку, фахівців у підрозділи сил підтримки, зокрема, на посади саперів, інженерів. Є потреба й у військовослужбовцях логістичного забезпечення – це посади продовольчого, речового, паливно-мастильного, квартирно-експлуатаційного та інших видів всебічного забезпечення, а також водії і діловоди», – розповів військовий.
Авраміч зазначив, що вимоги до здоров’я кандидатів у ТрО не відрізняються від підрозділів Сил оборони і розглядаються особи, придатність яких до військової служби чітко визначена.
Новини
1500 грн на заняття спортом для ветеранів: Стартує прийом заяв на отримання коштів
Розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1500 грн для оплати спортивних занять
Воїнів 120-ї бригади ТрО нагородили за відвагу та професіоналізм
Ці відзнаки є символами визнання та підтвердженням того, що внесок військовослужбовців у захист України є надзвичайно важливим
Верховна Рада продовжила термін добровільного повернення на службу після першого СЗЧ
Командири військових частин і надалі матимуть три доби для відновлення військового на службі. Така норма діяла протягом попередніх двох місяців
Сержант Назар Козак отримав почесну відзнаку Головнокомандувача ЗСУ
За виняткову мужність, відданість та професіоналізм Назар Козак був нагороджений почесною відзнакою Головнокомандувача Збройних Сил України «Кращий сержант Збройних Сил України»