Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Дрони, які використовує ЗСУ

People’s Project, «Цензор» 2072 переглядів

У Силах ТрО найбільш відомі дрони виробництва DJI та Autel, але вони не єдині, які варті уваги. У ЗСУ використовується багато інших моделей, і з ними варто ознайомитися. У цьому матеріалі зібрані основні відомості про найбільш популярні дрони в українській армії.  

Чотири класи БПЛА

Безпілотні літальні апарати можна умовно поділити на чотири класи. Вони відрізняються за характеристиками та цільовим призначенням.

1 клас – мікродрони, які зазвичай використовуються в цивільному житті. В Україні найпопулярнішими моделями цього класу є БПЛА китайської компанії DJI та американської Autel. Вони невеликі та відносно прості у використанні.

2 клас – безпілотники середньої дальності, які здійснюють розвідку на тактичних рівнях. Йдеться про українські БПЛА «Лелека-100» та «Фурія». Спеціально розроблені для військових цілей, ці пристрої можуть працювати протягом трьох годин.

3 клас – оперативно-тактичні безпілотники, які можуть безперервно літати до 10 годин, мають збільшений радіус дії, використовуються для спостереження за противником і планування військових дій. До цієї категорії підходять БПЛА українського виробництва PD-2 і Raybird-3.

4 клас – стратегічні БПЛА, або ударні БПЛА. Турецький Bayraktar TB-2 – один із них. Крім ведення розвідки та несення керованих бомб, він може перебувати в повітрі 24 години.

БПЛА «Лелека-100»

БПЛА, що виробляються в Україні

Більшість українських виробників безпілотників, які пройшли сертифікацію та співпрацюють з військовими, почали виготовляти безпілотники у 2014-2015 роках, коли військові дії в Україні обмежувалися територіями Донецької та Луганської областей. На ринку БПЛА відомими брендами є «Атлон-Авіа», Skyeton, DeViRo, «Укрспецсистемз» та UA Dynamics.

У нас досить широкий модельний ряд вітчизняних дронів для бойового використання, серед них –  «Лелека-100»,  Punisher, PD-2, «Валькірія» та інші.

«Фурія» (БпАК А1-СМ «Фурія») – безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії. Розроблений у 2014 році київським підприємством «Атлон Авіа». Дальність польоту – близько 200 км від миті вильоту до повернення. Тривалість польоту – до 3 годин. Крейсерська швидкість 65 км/год, максимальна – до 130 км/год. Має денну і нічну камери.

«Лелека-100»

Дрон здатний розвивати швидкість до 120 км/год та коригувати вогонь по ворожих цілях на глибину до 50 км. Максимальна висота польоту складає 1500 м, гарантована довжина маршруту – 100 км. У повітрі він може перебувати 2-2,5 години.

PD-2 ­– багатоцільовий БПЛА, призначений для здійснення повітряної розвідки та бойового застосування як носій бомбового навантаження з бойовою частиною вагою до 3 кг. Підвіс оснащений кількома камерами і тепловізором, що дозволяє проводити спостереження на висоті до кількох тисяч метрів у будь який час доби. Крейсерська швидкість – 100 км/год, максимальна – 140 км/год. Тривалість польоту – до 12 годин, сумарна протяжність маршруту може сягати 1 тис. км, дальність зв’язку – до 220 км.

«Валькірія» (АСУ-1)

БПЛА військового та цивільного призначення для забезпечення моніторингу, повітряної розвідки, відеоспостереження та коригування артилерійського вогню вдень і вночі. Час польоту близько 2 годин, крейсерська швидкість – 60 км/год, максимальна – 108 км/год. Максимальна висота – 2 тис. метрів.

Комплекс «Punisher»

Punisher

Легкий ударно-розвідувальний безпілотний комплекс, створений компанією UA Dynamics для бойового застосування ССО ЗСУ. Комплекс «Punisher» також може мати медично-рятувальне призначення і нести контейнер з медикаментами, який скидається для надання допомоги пораненим.

БПЛА запускається з катапульти та має максимальну оперативну дальність до 45 км. Максимальна висота підйому – до 400 м. Максимальна швидкість дрону – 198 км/год, крейсерська – 80 км/год. Дрон атакує цілі за допомогою вільнопадаючих некерованих бомб UB-75HE. Точність при скиданні з висоти до 400 м – 4 м.

При підготовці статті використовувались матеріали проєкту People’s Project та видання «Цензор».

Новини

«Дякуємо, ветерани»: в  Україні розгортається інформаційна кампанія вдячності Захисникам і Захисницям України

Проєкт ініціювало та розробило Міністерство у справах ветеранів України

Захисник із Краснограду отримав нагрудний знак Командувача Сил ТрО «Щит Територіальної Оборони»

Під час виконання бойових завдань на Бахмутському напрямку боєць проявив неабияку витримку безпосередньо на лінії зіткнення

Два БТР FV432 отримала 114 бригада Сил тероборони

Машини були переобладнані під медичний евакуаційний транспорт, що дозволить забезпечити безпечну і швидку евакуацію поранених з поля бою

Воїну 115 бригади Сил ТрО Олексію Циханюку посмертно присвоїли звання Героя України

В ході жорстокого бою наші бійці відбили дві хвилі ворожого наступу. Не витримувала зброя, але наші бійці стояли до останнього

Дізнатись більше