Перейти до контенту
0 800 507 028
0 800 507 028
Новини

Дрони, які використовує ЗСУ

People’s Project, «Цензор» 4321 переглядів

У Силах ТрО найбільш відомі дрони виробництва DJI та Autel, але вони не єдині, які варті уваги. У ЗСУ використовується багато інших моделей, і з ними варто ознайомитися. У цьому матеріалі зібрані основні відомості про найбільш популярні дрони в українській армії.  

Чотири класи БПЛА

Безпілотні літальні апарати можна умовно поділити на чотири класи. Вони відрізняються за характеристиками та цільовим призначенням.

1 клас – мікродрони, які зазвичай використовуються в цивільному житті. В Україні найпопулярнішими моделями цього класу є БПЛА китайської компанії DJI та американської Autel. Вони невеликі та відносно прості у використанні.

2 клас – безпілотники середньої дальності, які здійснюють розвідку на тактичних рівнях. Йдеться про українські БПЛА «Лелека-100» та «Фурія». Спеціально розроблені для військових цілей, ці пристрої можуть працювати протягом трьох годин.

3 клас – оперативно-тактичні безпілотники, які можуть безперервно літати до 10 годин, мають збільшений радіус дії, використовуються для спостереження за противником і планування військових дій. До цієї категорії підходять БПЛА українського виробництва PD-2 і Raybird-3.

4 клас – стратегічні БПЛА, або ударні БПЛА. Турецький Bayraktar TB-2 – один із них. Крім ведення розвідки та несення керованих бомб, він може перебувати в повітрі 24 години.

БПЛА «Лелека-100»

БПЛА, що виробляються в Україні

Більшість українських виробників безпілотників, які пройшли сертифікацію та співпрацюють з військовими, почали виготовляти безпілотники у 2014-2015 роках, коли військові дії в Україні обмежувалися територіями Донецької та Луганської областей. На ринку БПЛА відомими брендами є «Атлон-Авіа», Skyeton, DeViRo, «Укрспецсистемз» та UA Dynamics.

У нас досить широкий модельний ряд вітчизняних дронів для бойового використання, серед них –  «Лелека-100»,  Punisher, PD-2, «Валькірія» та інші.

«Фурія» (БпАК А1-СМ «Фурія») – безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії. Розроблений у 2014 році київським підприємством «Атлон Авіа». Дальність польоту – близько 200 км від миті вильоту до повернення. Тривалість польоту – до 3 годин. Крейсерська швидкість 65 км/год, максимальна – до 130 км/год. Має денну і нічну камери.

«Лелека-100»

Дрон здатний розвивати швидкість до 120 км/год та коригувати вогонь по ворожих цілях на глибину до 50 км. Максимальна висота польоту складає 1500 м, гарантована довжина маршруту – 100 км. У повітрі він може перебувати 2-2,5 години.

PD-2 ­– багатоцільовий БПЛА, призначений для здійснення повітряної розвідки та бойового застосування як носій бомбового навантаження з бойовою частиною вагою до 3 кг. Підвіс оснащений кількома камерами і тепловізором, що дозволяє проводити спостереження на висоті до кількох тисяч метрів у будь який час доби. Крейсерська швидкість – 100 км/год, максимальна – 140 км/год. Тривалість польоту – до 12 годин, сумарна протяжність маршруту може сягати 1 тис. км, дальність зв’язку – до 220 км.

«Валькірія» (АСУ-1)

БПЛА військового та цивільного призначення для забезпечення моніторингу, повітряної розвідки, відеоспостереження та коригування артилерійського вогню вдень і вночі. Час польоту близько 2 годин, крейсерська швидкість – 60 км/год, максимальна – 108 км/год. Максимальна висота – 2 тис. метрів.

Комплекс «Punisher»

Punisher

Легкий ударно-розвідувальний безпілотний комплекс, створений компанією UA Dynamics для бойового застосування ССО ЗСУ. Комплекс «Punisher» також може мати медично-рятувальне призначення і нести контейнер з медикаментами, який скидається для надання допомоги пораненим.

БПЛА запускається з катапульти та має максимальну оперативну дальність до 45 км. Максимальна висота підйому – до 400 м. Максимальна швидкість дрону – 198 км/год, крейсерська – 80 км/год. Дрон атакує цілі за допомогою вільнопадаючих некерованих бомб UB-75HE. Точність при скиданні з висоти до 400 м – 4 м.

При підготовці статті використовувались матеріали проєкту People’s Project та видання «Цензор».

Новини

Гаряча лінія Командування Сил територіальної оборони ЗСУ

Важливо знати, що ви не одні. Ми тут, щоб вислухати вас і допомогти вирішити будь-які питання, що вас турбують.

Цієї ночі мисливці за «Шахедами» Сил ТрО збили 13 «Шахедів»

Найбільш ефективними виявились розрахунки одного з підрозділів Регіональне управління Сил територіальної оборони «Південь» ЗС України. За ніч вони знищили 4 БпЛА.

Навчися розпізнавати та нейтралізувати ворожі ІПСО!

У новому курсі в застосунку Армія+ ти дізнаєшся, як виявляти маніпуляції, перевіряти факти та захищати себе й побратимів від дезінформації

Безкоштовна юридична допомога для родин полонених: як отримати підтримку?

Економте час та кошти: Особистий кабінет та кваліфіковані юристи в Штабі допоможуть отримати витяги та скласти запити безкоштовно. 

Дізнатись більше