Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Дати ворогу по зубах! Як територіальна оборона готує пілотів БпЛА

Сили територіальної оборони ЗСУ 254 переглядів

Питання мобілізації стає все гострішим в сучасному українському суспільстві. Сьогодні вже очевидно, що традиційної схеми залучення до війська чоловіків і жінок вже недостатньо. Тут потрібні нові рішення, а потенційні рекрути повинні отримати значно ширші можливості.

Однією з таких ініціатив стало впровадження в Україні так званої цифрової мобілізації. Коли потенційний рекрут буквально підшуковує собі військову посаду на порталі з працевлаштування. До втілення програми долучилися знані рекрутингові платформи: LobbyX, Work.ua, OLX та інші.

Суттєвий крок назустріч новобранцям зробило й військо. До прикладу, в Силах територіальної оборони розпочато проєкт рекрутингу й навчання операторів БпЛА під назвою «Крилатий ЕСКАДРОН». Друге слово в назві розшифровується як «Ерудиція, Сила, Командна робота, Аналіз та Дрон».

Як стверджують засновники програми, основним завданням було зробити процес мобілізації на цю справді передову військову спеціальність швидкою та зручною, а подальше навчання – максимально ефективним.

Євген з позивним «Шкіпер» через два тижні завершує навчання в «Ескадроні» і буде готовий вирушити у підрозділ. Зі слів чоловіка ця спеціальність йому цілком підходить, адже він завжди цікавився сучасними технологіями, а теперішня війна – це насамперед війна безпілотників.

«Шкіпер» народився й виріс у Молдові в Кишеневі, а до Києва переїхав лише в 2011 році. До повномасштабної війни працював у великій американській промисловій фірмі. Був успішним менеджером середньої ланки.

24 лютого о 5-й ранку його розбудив дзвінок товариша. «Він запитав мене, що я роблю. А я відповів: от що, по-твоєму, роблять о п`ятій ранку? Сплю, звісно!..», – каже Євген.

Тоді друг порадив йому глянути у вікно. Десь далеко було видно зарево і чулися приглушені звуки вибухів. Почалася війна.

Євген розповідає, що відразу пішов до ТЦК. Вистояв усі черги, але бажаючих тоді було занадто багато. Відповідь отримав таку ж, як і чимало інших чоловіків, що не мали доти військового досвіду: «Залиште контакт – ми вам зателефонуємо».

Втім, замість чекати «Шкіпер» приєднався до батальйону ДФТГ «Мрія». «Ми виконували завдання по місту: блокпости, охорона об`єктів, допомога іншим підрозділам Сил Оборони при звільненні Київщини. Потім я увійшов до мобільно-вогневої групи, яка зі стрілецької зброї знищувала «Шахеди», – згадує чоловік.

Готуватись і вибирати

Влітку 2023 року Євген вирішив мобілізуватися, адже було зрозуміло, що війську потрібне поповнення. Чоловік розповідає, що за півтора року служби в ДФТГ зумів добре підготуватися. Зокрема пройшов три різні курси підготовки пілотів БпЛА, то ж базу мав доволі непогану.

«Я почав стежити за платформою LobbyX Army. Сформував резюме й періодично відправляв його на цікаві вакансії. Врешті мені передзвонили рекрутери, які набирали в підрозділ безпілотників 241 бригади Сил ТрО.

Я пройшов співбесіду, отримав позитивний відгук і вже невдовзі був у ТЦК. Згодом отримав направлення на ВЛК, яку пройшов за два дні. В підсумку через тиждень опинився у навчальному центрі». – ділиться Євген.

Свій досвід мобілізації називає позитивним. Говорить, що рекрутери супроводжували його на кожному етапі, що і пришвидшило, і полегшило всю процедуру.

«Весь процес (мобілізації – Ред.) побудовано прозоро. І я хочу, щоб таких історій, як моя, було в інфопросторі багато. Більше, ніж негативних, яких також вистачає… Тоді люди, які досі сумніваються і не наважуються прийняти це нелегке рішення, а воно нелегке, скажу як є, все ж робитимуть цей крок. Я також боюсь війни, я також боюсь втратити здоров`я чи загинути. Але я розумію, що Росії треба дати так по зубах, щоб у них зникло бажання будь-коли ще приходити на наші землі. І ніхто інший, крім нас, тих, які вже у війську або ще в цивільному житті, цього не зроблять. А якщо ми цього не зробимо, то воюватимуть наші діти й навіть онуки.

Робити треба все, що можеш. У війську є чимало професій, що не вимагають буквально брати зброю і стріляти в окупантів. І для них потрібні люди, що можуть якісно виконувати свою роботу.

Ми ж усі розуміємо, що цієї війни вистачить на всіх, то чому не піти зараз, коли є можливість обрати собі і підрозділ, і спеціальність», – говорить «Шкіпер».

Успіх залежить від тебе

Чоловік також ділиться враженнями про навчальний центр та своїх колег-слухачів: «З тридцяти людей було тільки четверо примусово мобілізовані. Хоча і їх ніхто насправді не тягнув до війська: вони отримали повістку і прийшли. Решта – як і я цільово шукали собі військову спеціальність. Це приємно здивувало. В нас, попри загальну думку, люди таки йдуть до війська самостійно. Ще додам: більшість тих, хто зі мною проходять зараз підготовку, – це люди освічені, які зможуть застосовувати свої професійні вміння на службі»

За майбутнім фахом «Шкіпер» – зовнішній пілот. Каже, що в програмі навчання є речі, які знав раніше, але є такі, з якими ніколи не стикався. Наприклад, з програмою «Кропива». Тому приділяє цьому застосунку більше уваги, щоразу намагається вдосконалити знання, виконувати додаткові завдання тощо.

«Головний принцип нашої підготовки – тут ніхто не вчитиме проти волі, ніхто не зможе запхнути цей матеріал курсанту в голову. Якщо в людина має бажання зростати і розвиватися, то всі умови для цього є. Це мене влаштовує, бо з досвіду бізнесу я знаю, що 99% успіху залежить від мене самого», – підсумовує «Шкіпер».

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше