Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Цифрова трансформація у ЗСУ починається з Сил територіальної оборони

Сили територіальної оборони ЗСУ 222 переглядів

У Силах територіальної оборони стартувала чи не наймасштабніша реформа у Збройних Силах України. Тут почали впроваджувати систему електронного обліку SAP за напрямком речового забезпечення.

Після подій на фронті, це одні з найголовніших змін, що відбуваються в тилу. Через масштаб­ність проєкту його успішна реалізація потребує комплексного та якісного підходу. До роботи над реформою долучені державні та комерційні структури різних рівнів, що свідчить про високий рівень проєкту, його пріоритетність та важливість.

У роботі над довіреною Силам територіальної оборони реформою також щільно працюють фахові спеціалісти Міністерства оборони України, Сили логістики та інші зацікавлені підрозділи тилу, оскільки одноосібно такі колосальні зміни проробити було б просто неможливо.

Слідом за автоматизацією обліку майна зміни торкнуться фінансового сектору і стройових частин.

Зараз нова система проходить «обкатку» в одній з бригад Сил тероборони — відпрацьовують­ся процеси та їх підтримка у ланцюгу Центральне управління речового забезпечення (ЦУРЗ) — Об’єднаний центр забезпечення (ОЦЗ) — бригада — підрозділи.

Після втілення реформи в життя процеси забезпечення стануть ще прозорішими і зрозумілі­шими. Кожна річ на складах ЦУРЗ буде облікована та знаходитиметься «на своєму місці», і кожен сержант з матеріально-технічного забезпечення буде точно знати, що в конкретному батальйоні є з наявного майна та планувати забезпечення на майбутнє, а не працювати «з коліс».

Так само і бійці зможуть не переживати, що якоїсь розмірної сітки не виявиться у наявності, оскільки потреби будуть формуватися з урахуванням даних антропометрії кожного військовос­лужбовця окремо взятого підрозділу.

Усі переміщення майна будуть відображатися в системі, що допоможе забезпечити її прозо­рість та справедливе розподілення наявних майнових ресурсів.

Згодом до роботи в системі долучать й інші бригади Сил територіальної оборони, а слідом — і всі роди та види військ Збройних Сил України.

SAP — це визнаний у світі стандарт, що передбачає підвищення ефективності процесів, безпеку даних та чітку взаємодію структур в межах військової частини. В роботі ним послуговуються країни НАТО і в ООН.

Загалом більше 250 силових структур по всьому світі використовують цю систему, і зараз до­кладається неабияких зусиль, щоб Україна також йшла шляхом цифрової трансформації оборони і безпеки.

Насамперед головною метою трансформації обліку у Збройних Силах є:

• побудова досконалих процесів: планування, виконання і аналізу;

• створення єдиного цифрового простору процесів логістичного забезпечення;

• створення інструментів підтримки прийняття рішень;

• зменшення впливу людського фактору в системі та величини втрат ресурсів в ході виконання;

• відповідність стандартам НАТО шляхом побудови аналогічних і сумісних процесів.

Ключове завдання сьогодні — впровадження SAP якнайшвидше.