Зневоднення і кліщі — підступні вороги бійця влітку
Російські окупанти — не єдине, чого варто остерігатися бійцям. Влітку ризиків злягти з небойовою травмою не менше, ніж взимку, попереджає в розмові з «Спротивом» старший бойовий медик київського батальйону Сил тероборони Аліна з позивним «Лисиця».
Пийте більше води
Якщо в холодну пору року однією з основних небезпек для бійців є переохолодження, то влітку великим ризиком для здоров’я може бути тепловий удар, від якого можна навіть померти. Особливо це стосується тих підрозділів, де бійців віком понад 40-50 років — тут можна «злягти» від зневоднення навіть на тренувальному полігоні. Можуть датись взнаки проблеми з серцевою системою, виснаження чи сильні перевантаження. І ризики доволі високі.
Треба навчати особовий склад носити головний убір, уникати відкритого сонця, пити воду. Необхідно випивати хоча б 1,5-2 літри в день. Треба вчити і змушувати людей носити з собою воду, якщо самі вони не розуміють наскільки це важливо.
Від зневоднення може стати причиною багатьох проблем, наприклад, високого тиску. Особливо в людей, які й так до цього схильні.
Потрібно пити воду, теплий чай, але в жодному разі не заміняти їх енергетиками чи газованою солодкою водою — вони не замінять звичайну воду.
Влітку дещо легше, ніж зимою, бо є «зеленка», де можна сховатись від сонця. Крім того, в теплу пору року немає ризику відморозити ноги. Але коли йдуть дощі, важливо підсушувати взуття. І тут можуть стати у нагоді ті ж самі устілки з підігрівом, які рятують взимку від обмороження, бо якщо довго перебувати у мокрому взутті, можна серйозно травмувати ноги.
Захист від кліщів і комарів
Є люди з алергією на укуси комарів. Це коли вражені місця сильно розбухають, болять і запалюються. Якщо розчухати такі укуси, заносити в рану інфекцію, то на фоні виснаження й інших проблем це може призвести до серйозних наслідків для здоров’я.
Треба використовувати захисні засоби від комах, але уважно читати, що написано на флаконі, бо ті бувають різними: одні можна розпилювати на тіло, інші — ні. Якісь можна використовувати в закритому приміщенні, якісь — не можна. Уважно читайте інструкцію, щоб не отруїтися.
Коли лазиш по посадках, там можуть бути і кліщі, і краще звертатися в медпункт одразу, якщо один з них до вас причепився, аби правильно його витягнути. Користуватися засобами, які від них захищають, як і від комарів.
Робіть щеплення
Незважаючи на те, що влітку спекотно, необхідно використовувати високе взуття — воно не тільки добре фіксує ноги і цим захищає від вивиху або перелому, але й оберігає від укусів змій.
В прифронтових селах можуть бути і дикі собаки хворі на сказ. Такі випадки були. Тому, якщо вас вкусила собака, обов’язково звертайтеся в медпункт. Не нехтуйте цим.
Робіть всі можливі щеплення, які вам пропонують медики: від правцю, який «живе» в землі, та ковіду, якщо є така можливість і час. Хворіти на ковід в окопі буде «дуже незручно». Евакуювати вас в такому стані може бути небезпечно для всіх.
Дбайте про своє здоров’я. Дбайте не тільки про себе, а й про своїх побратимів.
Гігієна дуже важлива, інакше є ризик отримати грибок. Слідкуйте за своїми ногами, і якщо щось турбує, звертайтеся до медиків, не мовчіть. Так само з алергією — не треба ходити з нею, терпіти, мовчати про це. Треба вживати антигістамінні препарати, бо такий хворобливий стан не є корисним для вашого організму, він максимально непродуктивний для виконання бойових завдань.
Самостійно «прикладати подорожник» чи «розтирати якесь зілля» не потрібно.
Фляга, гідратор чи звичайна пляшка
Найважливіше — мати з собою достатню кількість води. В чому її зручніше нести особисто вам — зрозумієте після першого виходу. Можна просто використовувати тримач для 1,5-літрової пляшки з водою, яка буде завжди під рукою.
Фляга, зазвичай, вміщає 700 мл, максимум літр води — навіть на один день вам цього не вистачить. Тому потрібно робити запас.
Влітку теж буває холодно
На Донбасі я зіштовхнулася з тим, що тут значно різкіші перепади температур, ніж в моїй рідній Київській області, і тому треба мати при собі щось тепле, що ви одягнете на футболку — хоча б кітель — щось з довгими рукавами, тому що вам може бути холодно. А по-друге, вас будуть кусати всякі «летючі тварі» ночами. Це все буде свербіти, запалюватись. Тому ввечері довгі рукави — обов’язкові.
До того ж не виключено, що вам доведеться ночувати десь в сирому підвалі чи на землі, де може бути холодно навіть влітку. Закинуті хати, в яких довго ніхто не жив, теж сирі і холодні. Тому рекомендувала би мати з собою, наприклад, флісову кофту, щоб не замерзнути і не захворіти.
Новини
“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України
У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував
Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»
Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.
У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв
Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни