Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Зброя відплати – у руках Сил ТрО

Сили територіальної оборони ЗСУ 446 переглядів

Міномет на полі бою є дуже актуальним – працює ефективно, без надмірної витрати боєприпасів. Під час штурму населеного пункту з нього добре відпрацьовувати укриті цілі. Найкраще міномет застосовувати під час відбиття ворожих піхотних атак.

Як за допомогою міномета завдати максимальних втрат ворогу, розказав командир мінометного взводу Луганської окремої бригади територіальної оборони на псевдо «Пегас».

Тренуйтеся на полігоні

Щоб завдавати максимальних втрат противнику, треба мати добрий досвід стрільб на полігоні. Варто знати, як летять снаряди.

Зараз у нас на озброєнні великий «зоопарк» мінометів і снарядів до них. Але не всі комбінації, які є, наприклад, у «Кропиві», чітко дають цифри. Треба вивчити, що і як летить на власному досвіді.

Постріляли конкретними мінами – і знаємо, для яких із них є стабільний недоліт чи переліт, наприклад. Усе це треба враховувати.

Підтримуйте «Кропиву» в оновленому стані

Під час роботи з програмним забезпеченням «Кропива» не варто обмежуватись функціями, які необхідні суто для роботи мінометника. Функціонал цього програмного забезпечення вельми широкий. Корисно знати можливості програми трохи ширше, ніж власні потреби.

Важливо оновлювати «Кропиву» до актуальної на сьогодні версії.

Не соромтесь писати в службу підтримки про помилки чи недоліки під час роботи, які ви самотужки знайшли. Підтримка відкрита для спілкування, нікому не відмовляють. Зверніться – помилку швидко виправлять.

Координуйтеся з аеророзвідкою

Тут важлива навченість пілота, оператора й те, наскільки він візуально точно визначає відхилення влучань від цілі. Від цього залежить, наскільки точно будуть внесені правильні поправки й вражено безпосередньо ціль. Але грає роль і фактор навченості мінометного розрахунку – наскільки хлопці чітко працюють із «залізякою».

Міномет є досить неточною зброєю – у нього високе розсіювання снарядів. Про влучання з першого пострілу зазвичай не йдеться. Під час першого пострілу ми пристрілюємося, і вирішальним фактором є якість поправок, які дасть аеророзвідка. Ефективність роботи буде залежати від точних координат.

Не працюйте в сильний дощ

Найбільша перешкода для роботи міномета – це сильний дощ. Для більшості боєприпасів цього виду зброї діє пряма заборона працювати в дощ, оскільки є ризик підриву боєприпасів ще в повітрі, а не під час прильоту в ціль. Це – небезпечно. Мряка загрози не несе, а от сильний дощ – так.

Коли під ногами болото – може бути просідання. Під час віддачі міномет буде «закопуватися» в землю, і з ним буде складно наводитися. Потім доведеться його відкопувати.

Такі самі незручності може нести й замерзла земля. Спочатку плиту важко «посадити», вона буде «стрибати», а потім «сяде», і, після кількох пострілів, сильно вгрузне в ґрунт – діставатимемо ломом.

Може бути ситуація, коли треба оперативно змінити позицію, а плита просто застрягне, і треба буде з нею довбатися.

У «Кропиві» є розділ «Метео», куди вводяться погодні дані. Їх теж треба тримати в актуальному стані, бо інформація щодо сили й напрямку вітру, атмосферного тиску чи температури повітря суттєво впливає на розрахунки. 

Не лінуйтеся копати укриття

Не лінуйтеся копати укриття, бо відповідь може прилетіти дуже швидко.

Варто мати нормальне укріплення на кшталт бліндажа на віддалі якихось сотні чи декількох сотень метрів від вогневої позиції, де можна знаходитися в режимі бойової готовності та у відносній безпеці.

Дотримуйтеся режиму маскування

Якщо говоримо про заходи безпеки для мінометного розрахунку, то базовою порадою буде режим маскування.

Не варто розкидати нічого на позиції, де триває робота. Має бути максимальний порядок. Запас БК в окопі краще гарно замаскувати.

Жодних ящиків чи папірців

Дивіться, яким маршрутом ви ходите. Не натоптуйте очевидні стежки. Бо, наприклад, якщо ви в сосновому лісі пройдете 10 разів однією і тією ж стежкою, з’явиться чорна смуга, і вона буде помітною з повітря.

Будьте «підкованими» в арифметиці та геометрії

Щоб працювати з мінометом, треба вміти розрізняти сторони світу, розуміти, де ти знаходишся та в яку сторону дивишся.

Треба знати арифметику: у пригоді стане усна лічба – додавання та віднімання двозначних чисел. Треба бути підкованим і в геометрії.

Варто знати, як ділиться коло. Розуміти, як складаються кути, бо саме в наведенні використовується кутомір: від основного напрямку відкладається певний кут, який і вказує на ціль. Треба розуміти, як ці речі співвідносяться між собою.

Усе це важливо вміти, незалежно від того, автоматизований процес чи ні, і тим більше, якщо виникне ситуація, коли не буде доступу до планшета з програмним забезпеченням.

Умілий мінометник – навчений, підготовлений, підкований та мотивований. Навчайтеся та загартовуйте свої нові навички – задля перемоги.

Новини

Мінветеранів запустило е-Карту послуг для ветеранів війни

Е-Карта доступна на платформі е-Ветеран і надає можливість ветеранам та їхнім родинам знайти необхідні послуги, що пропонуються державою, а також недержавними та міжнародними організаціями

Центр рекрутингу Сил ТрО запустив сайт, присвячений проєкту "Крилатий ескадрон"

В центрі нашої програми – насамперед людина, майбутній воїн, що готується до захисту Батьківщини

Досвідчені медики 128 бригади ТрО ЗСУ проходять навчання

Для більшої ефективності та занурення в ситуацію використовують манекени з різними типами травм, резинові накладки та штучну кров

«Коло контролю» допоможе сфокусуватись на головному

Основне завдання на зараз – зберегти себе, власну стійкість, дух та волю, адже, зламавши наш дух, ворогу легко буде захопити наші життя

Дізнатись більше