Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

"Раніше ми чекали на виконання заявки місяць, а зараз - два дні". Як у Силах ТрО впроваджують SAP

АрміяInform 59 переглядів

Про впровадження новітніх логістичних технологій на базі програмного забезпечення SAP (System Analysis Program Development або німецькою: Systemanalyse Programmentwicklung. — Ред.) в одній з бригад Сил ТрО ЗСУ нам розповів начальник речової служби бригади капітан Вадим Гаркуша.

SAP-програми дозволяють працівникам різних відділів миттєво зв’язатися одне з одним та узгодити будь-які питання. Важливо, що кожен користувач програми не має доступу до інформації, яка стосується інших військовослужбовців та підрозділів. Якщо коротко, то SAP автоматизує рутинні операції, заощаджує час працівників.

Капітана Гаркушу з початком широкомасштабного вторгнення було призначено офіцером відділення логістики в бригаду Сил ТрО, яка тільки формувалась. В ЗСУ він прийшов із запасу, закінчивши військову кафедру і отримавши звання молодшого лейтенанта по ВОС «заступник по тилу».

— Коли мене призначили на посаду, скажу відверто, взимку та навесні 2022 року облік речового майна залишав бажати кращого. Ми крок за кроком почали знаходити документи, накладні на передане нам майно, спілкувалися з начальниками речових служб інших бригад — деякі документи ми знаходили навіть весною 2023 року. Одним словом, була проведена чимала робота з відновлення документації з отримання майна нашою бригадою.

Наступний крок — завели картки обліку майна, включно до карток на кожного воїна. Робили ми це в звичайному Excel, але, чесно кажучи, це був дуже тривалий процес. Проте, врешті-решт, ми могли реально бачити, що отримав кожен боєць, коли і в якій кількості. По суті, це був аналог електронного речового атестата, ухваленого в арміях НАТО, — говорить офіцер.

— Якщо все так добре було налагоджено, то чому вирішили перейти на SAP?
— Скажу так, ми вирішили повністю відмовитись від паперової роботи — все ж таки двадцять перше століття. Є вже системи електронного документообігу, електронні підписи — то навіщо створювати купу документів, якщо в одному файлі може бути перелік всього майна на всю бригаду і одним кліком мишки ми можемо підняти будь-яку потрібну інформацію. Тому, коли нам запропонували SAP, ми були обома руками «за», а на запитання «чи зможете ви її опанувати?» відповів, що зможемо.

— На вашу думку, які переваги має SAP?
— По-перше, це систематизація обліку. Це відмова від більшості журналів, паперових карток. Я вважаю, що потрібно йти в ногу з часом. По-друге — це прозорість обліку. Будь-яка перевірка, будь-яке питання — нова система дозволяє вирішити все за лічені хвилини. Тому командування бригади зацікавлене в новій системі, особливо враховуючи те, що батальйони бригади розташовані в різних містах.

— Як проходить робота зі складами, що знаходяться не в ППД бригади?
— Основні батальйонні склади розташовані у пунктах тимчасової дислокації, в тих місцях, де визначена дислокація батальйонів. У кожному батальйоні є начальник речової служби і в кожній роті є сержанти, які відповідають за матеріальне забезпечення. Вони постійно контактують і тому начальник речової служби батальйону в курсі усіх потреб. На КСП (командно- спостережному пункті. — Ред.) батальйону, що веде бойові дії, ми робимо тимчасовий склад майна. Туди ми завозимо майно, яке потрібно насамперед видати бійцям, а також від 5 до 10 відсотків майна, щоб спростити логістику і не возити з ППД кожний окремий шолом чи бронежилет за багато кілометрів. У такий спосіб формується оперативний запас необхідного майна.

— Яким чином в такому випадку ведеться облік майна, а також списання у випадку накриття чи пожежі?
— Усе відбувається згідно з наказом Міністра оборони, в якому все чітко прописано. В рапорті начальника речової служби фіксується втрата майна з переліком його внаслідок вогневого ураження. На підставі цих даних проводиться службове розслідування, і його списують. Це була досить тривала процедура, купа рапортів, довідок і таке інше. Я розумію, що це необхідно — бо якщо майно не списане, то немає можливості отримати нове.

— Що змінилось з введенням у використання програмного забезпечення SAP?
— На сьогодні програма SAP на 100% запроваджена в управлінні бригади, а також в одному з батальйонів. Результати ми відчуваємо вже зараз. Якщо раніше ми подавали заявку і чекали приблизно місяць, то зараз це займає 2 дні. Ми спростили процедуру погодження цієї заявки. Ми її відправляємо на ОЦЗ (об’єднаний центр забезпечення ЗСУ. — Ред.), її бачать у ЦУРЗі (Центральне управління речового забезпечення Тилу ЗСУ. — Ред.), і можу сказати, що саме завдяки SAP ми нещодавно отримали саме те, що нам потрібно, в стислі терміни.

— Як реагує особовий склад на введення нового програмного забезпечення?
— У більшості — обома руками «за». Звісно, є певні складнощі, є помилки, але вже сьогодні відповідальні з матзабезпечення, відкриваючи програму, бачать навіть дрібні помилки в обліку. Сьогодні вже пішла комунікація, пішла робота в новому форматі, власне те, чого ми прагнули — вертикаль працює від рівня управління бригади до солдата.

— Що ви можете сказати за результатами роботи з новим програмним забезпеченням?
— Спочатку люди побоювались, адже всі бояться чогось невідомого. Є в нас сержанти, яким вже за 50 років, вони не завжди можуть добре впоратись з комп’ютерами. Ми їм на допомогу надаємо молодих фахівців, і в таких тандемах проходить успішна робота. Врешті-решт, це суттєво спрощує нам життя — система обліку працює автоматично, виключаються подвоєння накладних, програма сама видає потреби на підрозділ і на кожного бійця.

Автор: Олександр Шульман, АрміяInform.

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше