Як Сили ТрО готують командирів різного рівня
Теорія без практики неможлива. Як і навпаки. В навчаннях командирів Сил територіальної оборони ЗСУ присутня і теорія, і практика. Про це розповідає полковник Едуард Пісоцький на псевдо “Ковальський”, бойовий командир, очільник 150 навчального центру Командування Сил ТрО ЗСУ.
“Навчання проходить за різними складовими. Сержанти у нас навчаються за стандартами армій НАТО. А саме вони керують на полі бою. Після навчання в Центрі підготовки сержантського складу курсанти по-іншому дивляться на виконання своїх бойових завдань. Ми робимо так, щоб кожен командир відділення розумів свій рівень відповідальності. Сержант — це одна з ключових ланок управління боєм. Нам дуже приємно, коли отримуємо важливі повідомлення з фронту, з яких ми дізнаємось, що ті знання та навички, які ми їм дали, принесли конкретний результат. Це все перший напрямок навчання нашого центру.
Другий напрямок – підвищення кваліфікації офіцерів взводного рівня. Підібрані дуже хороші фахівці — інструктори, які воювали в різних підрозділах. Вони навчалися як в Україні, так і за кордоном. Тепер набрали перший курс і займаються. Все відбувається в польових умовах. У них є свої окопи, бліндажі, зброя, засоби захисту, харчування і таке інше.
Новизна курсу полягає в тому, що інструктори, які будуть працювати з офіцерами, пройшли навчання в країнах НАТО. Це наша перша спроба в такому форматі, тому для початку ми зменшили кількість курсантів, але вже наступного разу буде повний набір. І тоді програма підвищення кваліфікації офіцерів взводного рівня запрацює на повну. Це пілотний проєкт, перевірка нашого навчального центру на спроможність. І я вже зараз бачу, що ми добре справляємось.
Третій напрямок – вишкіл ротної ланки – командирів рот і управління батальйонів (“Вишкіл капітанів”). Тут вже відбувся четвертий набір. Вони отримують більш академічні знання, щоб розуміли, як правильно все має відбуватися. Також все за стандартами НАТО, програма адаптована до реалій російсько-української війни.
Це, насправді, інший підхід – до людей, виконання завдань, ухвалення рішень. Тут треба вміти робити все швидко, тому що, наприклад, раніше можна було зайняти позицію й кілька годин готуватися – підтягнути резерв, боєприпаси, на місці ставити завдання. Але зараз противник уже за 20 хвилин проводить контратаку позицій, які вони втратили – потрібно реагувати дуже оперативно. Цих командирів маємо підготувати за короткий термін. Якщо раніше, наприклад, лейтенанта навчали чотири-п’ять років, то зараз треба за вісім тижнів. Війна не терпить зволікань.
У нас є таке поняття, як зворотній зв’язок – коли закінчили навчання, але продовжуємо спілкуватися. Хлопці, які у нас навчалися, за місяць-півтора розповідали, як ефективно били ворога. Сказали: “Робили, як ви нас вчили”. У нас є група, яка займається узагальненням бойового досвіду, записує і складає зміни програм підготовки.
Зараз молодь дуже швидко все схоплює, використовує сучасні технології – планшети, наведення, корегування вогню, БПЛА. Це наша аеророзвідка. Вони цим усім займалися ще до війни, а тепер просто переформатувалися. Роблять все хутко та вміло.
Наші інструктори готові на всі 100 відсотків і ставляться до своїх обов’язків дуже відповідально, адже за плечима у кожного з них бойовий досвід. Вони вмотивовані постійно самовдосконалюються і бажають навчати інших. Іншими словами наші інструктори – це найкращі з найкращих за психологічною стійкістю, моральними інтелектуальними та фізичними здібностями.
Усі, хто проходить через наш навчальний центр, отримають нові знання, навички і в подальшому будуть впроваджувати це під час підготовки своїх підрозділів, які стоять на лінії зіткнення.
Таким чином ми отримаємо подвійний результат: якісніше виконання бойових завдань і збереження життя нашого особового складу”.
(З інтерв’ю для Цензор.нет)
Новини
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував
Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»
Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.
У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв
Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни
Шахраї створюють нові схеми виманювання коштів у родин полонених та зниклих безвісти
Злочинці звертаються у приватні повідомлення і пропонують фальшиві витяги нібито «з баз даних» офіційних органів