Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Як готують капітанів у Силах ТрО

Сили територіальної оборони ЗСУ 203 переглядів

56 бійців пройшли «Вишкіл капітанів», навчальний курс Сил територіальної оборони ЗСУ для військових лідерів, який відбувся за підтримки благодійних фондів Повернись живим, Spirit of America Worldwide («Дух Америки») та уряду Великої Британії, що допоміг з підготовкою інструкторів.

Як це відбувається?

Три тижні бійці відпрацьовують бойові завдання як командири рот відповідно до процедури керівництва підрозділами TLP, Troop Leading Procedures (процедури керівництва підрозділом): підрозділ у наступі, в обороні, під час виконання завдань територіальної оборони. Кожен зі слухачів має підготувати бойовий наказ. Після цього ще два тижні офіцери вивчають процес ухвалення військових рішень, який в армії США називають MDMP, Military Decision-Making Process — це покрокова методологія дій командира та його штабу під час розробки операційного плану або наказу на виконання бойового завдання.

У класі працює одна група, 12 офіцерів. Частина з них за ноутбуками робить штабні оцінки та розрахунки. Друга – згуртувалась навколо розгорнутої на столі мапи. На стіні висить дошка, на якій у стовпчик розписано знайомий нашим військовим процес ухвалення військових рішень, а ліворуч – пункти згідно з MDMP і відповідальні офіцери. Група розподіляє ролі: комбат, начальник штабу, командир розвідки тощо. Тепер покроково відпрацьовують процес ухвалення військових рішень, як він описаний в польовому статуті армії США, але на виході видають бойовий наказ нашого зразка.
Кожен виконує свою частину роботи. Проте в процесі офіцери шукають у колег інформацію, якої їм бракує. У взаємодії зароджується розуміння того, як спільно працює штаб на досягнення однієї мети.

У «бойовій грі» на карті розташовують прапорці, що відповідають нашим та ворожим силам, і офіцери здійснюють маневри, намагаючись виграти бій і відпрацювати різні ситуації, в яких їм доведеться приймати рішення.

«Дуже відчутно, що працюєш з бойовими офіцерами. Коли слухачі розглядають варіанти дій противника і свою відповідь на них, опираються на конкретний власний досвід», — говорить інструктор Андрій. Розповідає, що одному зі слухачів курсу прямо під час заняття довелося збирати речі й повертатися на фронт. Його батальйон передислокували на «гарячішу» ділянку, і комбат за погодженням із командуванням Сил ТрО ЗСУ відкликав його в підрозділ. «Я продовжу займатися з ним індивідуально. Таке от навчання під час війни», — додає Андрій.

Офіцери Сил ТрО ЗСУ вже повернулися у свої частини із вмінням планувати бойові операції за західними процедурами і розумінням роботи усіх ланок штабу батальйону. А значить, готові ефективніше знищувати ворога. Успіх бойових дій — на боці того, хто оперативніше ухвалює рішення та вчасно організовує їхнє виконання.

Протягом 2022-2023 років плануємо підготувати до 600 офіцерів — командирів рот і взводів, офіцерів штабів. Підтримати «Вишкіл капітанів» можна на сторінці наших партнерів — фонду Повернись живим.

Новини

До війська — по-людськи, а не через бусик: як працює центр рекрутингу тероборони

Війська Cил ТрО потребують спеціалістів з радіоелектронної боротьби, зв’язківців, медиків. А самі люди хочуть працювати у штабі, діловодами, зв'язківцями й бухгалтерами, операторами БпЛА

Забіг MILITARY RUN UA – потужний захід обʼєднання нації довкола військових

Організаторами забігу планується відібрати 5 військовослужбовців або ветеранів з пораненнями для участі в реабілітаційний поїздці на забіг у Чікаго в 2025 році

Інформаційно-рекрутинговий центр 112 бригади Сил ТрО відкрили у КМДА

Рекрутинговий центр працює з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 17.00 год., за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 36

Прапор 124 бригади встановили на найвищій точці України

Про підкорення Говерли та враження від гір розповів боєць124 бригади Артем Рудаков

Дізнатись більше