Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Види "прильотів": характерні особливості

Сили територіальної оборони ЗСУ 196 переглядів

Кожен вид озброєння має характерні особливості. Звук на підльоті боєприпаса — одна з таких характерних рис, які бажано знати, щоб знати, як і куди ховатися.

Корисними порадами бійцям щодо “прильотів” ділиться військовий Ілля Оголюк.

1. Мінометна міна

Довгий та протяжний свист означає, що це міна. Від міни рятує будь-яке заглиблення! Тільки не треба бігти, озирнись і падай у найближчу ямку. Не бійся прямого влучення, свист прямий ти не почуєш, шукай заглиблення і падай. Не бійся реакції оточуючих, якщо помилився, не один розсудливий тебе не засудить. І так, у тебе 2-3 секунди.

2. Гаубичний снаряд

Звучить майже так само, але часу значно менше, немає ямки, падай, де стоїш! Снаряд пробиває легке перекриття, таке, як стеля в хаті. Добре зроблене перекриття бліндажу може врятувати.

3. Град

У хорошу погоду град чутно з далекого, звучить як шурхіт, шшш… У вас є близько 5-8 секунд, не панікуйте, це багато часу! В укриття! Град криє вільні простори, але не пробиває щось на виліт. Стіни забудови і знову ж таки будь-яка ямка можуть врятувати!

4. Танк

Тут, як пощастить. Постріл танка частіше чутно разом із влученням. Але! Перезаряджання у танка від 4 сек! Перший не влучив, рвіть пазурі і ховайтесь глибше. Танк в радіусі 7 метрів рве все, тому якщо стало зрозуміло, що по вас працює танк, вибір невеликий або лежати або рвати в укриття.

5. Смерч та Ураган

Звук як підлітає винищувач, він не встромляється у землю, а відкривається метрах в 10-20 над землею і закидає касетними зверху. В той же час для мінування місцевості можуть використовувати касетні боєприпаси з протипіхотними та протитанковими мінами. Протипіхотні міни ПФМ-1, також відомі як “Пелюсток” мають мініатюрні розміри (довжина 12 см, ширина 6,4 см, товщина 2 см), через що її важко помітити, до того ж у неї пластиковий корпус. Тому після обстрілу уважно огляньтеся і пересувайтеся, не поспішаючи.

6. Фосфорні атаки

Фосфорні атаки вкрай небезпечні, бо викликають тяжкі опіки. Якщо окупанти розпочали подібне бомбардування, то треба робити наступне:

а) не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі чи одязі;

б) якщо на шкіру потрапив фосфор, то рясно змочіть водою шкіру та одяг;

с) акуратно зніміть одяг, бажано прямо у воді або хоча б поливаючи уражену шкіру водою;

д) обробіть пошкодження содовим розчином та накладіть вологу пов’язку, яку бажано змочити содовим розчином;

е) заборонено використовувати перекис водню та вату.

УВАГА! Після обстрілу є снаряди, що не розірвалися. Не чіпати!!! У жодному разі! Сапери розберуться!

І ще — після обстрілу оглянься, можливо поряд поранений. Голосно запитай — “всі живі?!”

Почуєш відгук — підійди глянь, чи все гаразд. Будь готовий надати пораненому першу допомогу.

Пам’ятай! Сьогодні врятуєш ТИ, а завтра ТЕБЕ.

“Від бійця до бійця” — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше