Перейти до контенту
0 800 507 028
0 800 507 028
Новини

Види "прильотів": характерні особливості

Сили територіальної оборони ЗСУ 356 переглядів

Кожен вид озброєння має характерні особливості. Звук на підльоті боєприпаса — одна з таких характерних рис, які бажано знати, щоб знати, як і куди ховатися.

Корисними порадами бійцям щодо “прильотів” ділиться військовий Ілля Оголюк.

1. Мінометна міна

Довгий та протяжний свист означає, що це міна. Від міни рятує будь-яке заглиблення! Тільки не треба бігти, озирнись і падай у найближчу ямку. Не бійся прямого влучення, свист прямий ти не почуєш, шукай заглиблення і падай. Не бійся реакції оточуючих, якщо помилився, не один розсудливий тебе не засудить. І так, у тебе 2-3 секунди.

2. Гаубичний снаряд

Звучить майже так само, але часу значно менше, немає ямки, падай, де стоїш! Снаряд пробиває легке перекриття, таке, як стеля в хаті. Добре зроблене перекриття бліндажу може врятувати.

3. Град

У хорошу погоду град чутно з далекого, звучить як шурхіт, шшш… У вас є близько 5-8 секунд, не панікуйте, це багато часу! В укриття! Град криє вільні простори, але не пробиває щось на виліт. Стіни забудови і знову ж таки будь-яка ямка можуть врятувати!

4. Танк

Тут, як пощастить. Постріл танка частіше чутно разом із влученням. Але! Перезаряджання у танка від 4 сек! Перший не влучив, рвіть пазурі і ховайтесь глибше. Танк в радіусі 7 метрів рве все, тому якщо стало зрозуміло, що по вас працює танк, вибір невеликий або лежати або рвати в укриття.

5. Смерч та Ураган

Звук як підлітає винищувач, він не встромляється у землю, а відкривається метрах в 10-20 над землею і закидає касетними зверху. В той же час для мінування місцевості можуть використовувати касетні боєприпаси з протипіхотними та протитанковими мінами. Протипіхотні міни ПФМ-1, також відомі як “Пелюсток” мають мініатюрні розміри (довжина 12 см, ширина 6,4 см, товщина 2 см), через що її важко помітити, до того ж у неї пластиковий корпус. Тому після обстрілу уважно огляньтеся і пересувайтеся, не поспішаючи.

6. Фосфорні атаки

Фосфорні атаки вкрай небезпечні, бо викликають тяжкі опіки. Якщо окупанти розпочали подібне бомбардування, то треба робити наступне:

а) не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі чи одязі;

б) якщо на шкіру потрапив фосфор, то рясно змочіть водою шкіру та одяг;

с) акуратно зніміть одяг, бажано прямо у воді або хоча б поливаючи уражену шкіру водою;

д) обробіть пошкодження содовим розчином та накладіть вологу пов’язку, яку бажано змочити содовим розчином;

е) заборонено використовувати перекис водню та вату.

УВАГА! Після обстрілу є снаряди, що не розірвалися. Не чіпати!!! У жодному разі! Сапери розберуться!

І ще — після обстрілу оглянься, можливо поряд поранений. Голосно запитай — “всі живі?!”

Почуєш відгук — підійди глянь, чи все гаразд. Будь готовий надати пораненому першу допомогу.

Пам’ятай! Сьогодні врятуєш ТИ, а завтра ТЕБЕ.

“Від бійця до бійця” — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.