Бійці Сил ТрО пройшли тренінг з охорони культурної спадщини
Військовослужбовці Сил тероборони ЗСУ пройшли тренінг з охорони культурної спадщини та посткризової оцінки втрат.
Члени Робочої групи Сил ТрО щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права взяли участь у тренінгу «Посткризова оцінка на місці втрат і ризиків для культурної спадщини України».
– Захист культурної спадщини на сьогодні є складовою національної безпеки, – прокоментував актуальність тренінгів один з організаторів, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. – Цю війну ще називають війною за ідентичність, за спадщину. Оскільки ведуться бойові дії і унікальність ситуації полягає в тому, що ми зберігаємо культурну спадщину під час ведення активних бойових дій, її збереженні і захист – не лише відповідальність культурного сектора. Найдієвішими і найефективнішими партнерами тут повинні бути військові.
Учасники тренінгової програми навчилися здійснювати систематичну оцінку втрат і ризиків для рухомої, нерухомої та нематеріальної спадщини, що постраждали внаслідок війни, долучилися до вдосконалення й уніфікації різних форм оцінювання та потренувалися використовувати мобільний та веб-додаток ICCROM-FAR для зберігання, впорядковування і візуалізації даних. А також попрактикуватися застосовувати набуті знання «в полі», на виїзних заняттях.
– Нашою робочою групою Сил ТрО проводиться робота по документуванню й фіксації міжнародних злочинів, скоєних внаслідок російської агресії, – розповів учасник тренінгу, військовослужбовець, член робочої групи щодо виконання норм міжнародного гуманітарного права Сил ТрО ЗС України Ігор Ніколаєв. — Вона стосується всіх захищених міжнародним гуманітарним правом обʼєктів, зокрема й культурної спадщини. Ми ведемо роботу в зоні ведення бойових дій, куди не мають доступ цивільні експерти. Нами уже зафіксовано руйнування 132 обʼєктів культурної спадщини. Тож досвід, який ми отримали під час воркшопу, знадобиться безпосередньо на практиці, аби наша робота була більш ефективною.
Дякуємо за організацію ICCROM, Посольському фонду із збереження культурної спадщини Державного департаменту США (AFCP), Міністерству культури та інформаційної політики України, Національному музеєм Революції Гідності, Штабу порятунку спадщини (HERI) та Агенції стійкості культури (ACURE).
Новини
“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України
У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував
Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»
Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.
У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв
Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни