
У Збройних Силах України оновлено програму базової загальної військової підготовки

У Збройних Силах України розроблено зміни до програми базової загальної військової підготовки (БЗВП), які зменшать навантаження на військовослужбовців, придатних до служби в частинах забезпечення, підрозділах охорони, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, установах, медичних підрозділах, а також підрозділах логістики, зв’язку та охорони.
Відповідне рішення ухвалено Головнокомандувачем Збройних Сил України.
Починаючи з 1 травня, зазначені категорії військовослужбовців проходитимуть БЗВП за оновленою програмою, яка передбачає:
▪ скорочення терміну підготовки до одного місяця (замість 45 діб);
▪ зниження рівня фізичних навантажень;
▪ формування окремих навчальних підрозділів (рот або взводів).
Зміни стосуються як військовослужбовців, які щойно призвані на службу, так і тих, хто раніше проходив навчання на кафедрах військової підготовки або з різних причин проходить БЗВП повторно.
Ідеться саме про колишню категорію “обмежено придатних”, які відповідно до змін у законодавстві мають проходити службу виключно в тилових частинах — згідно з рішенням військово-лікарської комісії.
Метою змін є впорядкування програми підготовки, зниження її інтенсивності для відповідної категорії військовослужбовців, з урахуванням рекомендацій Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їх сімей, а також доукомплектування підрозділів забезпечення.
Новини

Кіберполіція та Офіс Омбудсмана реалізовують інформаційну кампанію з протидії шахрайству на темі військовополонених та зниклих безвісти

Розпочато проєкт щодо організації роботи служб супроводу

Оголошуємо конкурс «Війна в обʼєктиві»
Відділ комунікацій Командування Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа») оголошує конкурс серед представників медіа на кращі журналістські роботи про національний спротив та оборону України «Війна в об’єктиві».

"Якби я раніше знав це, я б діяв інакше"
Проєкт НАТО спрямований на покращення психологічної підготовки військових.