
У Волинській бригаді Сил ТрО створили спецкурси для підготовки пілотів дронів
Нині бійці 100 Окремої Бригади Територіальної Оборони тримають оборону на одному з найгарячіших напрямків на фронті – Лиманському. Важливу роль відіграють FPV-дрони, які активно застосовують тероборонівці.
FPV-дрони — новий тип безпілотників. Керування дроном відбувається за допомогою пульта та спеціальних окулярів, що забезпечують пілоту зображення з камери дрона в реальному часі. Зазвичай ці безпілотники використовують як дрони-камікадзе, чіпляючи до них боєприпаси.
Ідейним натхненником та ініціатором створення школи FPV-дронів у Волинській бригаді ТрО став Віктор Тимчишин із позивним «Лебідь». У цивільному житті він — власник та багаторічний керівник меблевої фабрики і, коли виникла потреба, швидко організував як виробництво самих дронів, так і навчальний процес для майбутніх пілотів.

“Я вірю, що безпілотники можуть вирішити долю війни, за ними майбутнє, і ми кожен на своєму місці повинні докладати максимум зусиль, щоби розвивати цей напрямок. Тому я зібрав ентузіастів, які цікавляться темою FPV-дронів, і ми звернулися до командира бригади полковника Руслана Ткачука. З його сторони отримали розуміння та підтримку і почали працювати, — розповідає Віктор Тимчишин.
Спочатку було непросто, проте команда «Лебедя» з усім впоралася. Допомогли волонтери, які надіслали запчастини та обладнання для виробництва FPV-дронів, щось придбали та виготовили власними силами, і школа запрацювала. Навчання в ній пройшли військовослужбовці, обрані з кожного батальйону Волинської тероборони.
“Навчання триває два тижні. Цього, можливо, і замало, але в нас війна і робити все ми маємо набагато швидше, ніж у звичайних умовах. Починаємо з короткого теоретичного курсу, далі — робота на спеціальних тренажерах, які імітують політ FPV-дрона. Коли перший етап завершено, приступаємо до практичних занять у польових умовах”, — пояснює військовослужбовець із позивним «Ворон». Він — начальник групи безпілотних систем Волинської бригади Сил тероборони.
Польові заняття — головне випробування для майбутніх пілотів FPV-дронів перед початком бойової роботи. Усе відбувається в засекреченому місці. Курсанти мають самостійно розгорнути і перевірити справність апаратури, якість відеосигналу та телеметрію. Якщо все гаразд, у повітря піднімають квадрокоптер із ретранслятором відеосигналу, і тільки тоді злітає сам FPV-дрон. Вже під час польоту пілот має виконати певні вправи та вразити умовну ціль.

Серед головних переваг FPV-дронів — їхня відносно низька вартість. Один такий БПЛА можна зібрати всього за 16-20 тисяч гривень.
Нещодавно один з екіпажів Волинської тероборони знищив вишку, на якій росіяни встановили камери спостереження за лінією фронту, а також потужні засоби радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби. Було також уражено кілька опорних пунктів, коли дрони залітали прямо у ворожі бліндажі.
Успіхом стала і спільна робота зі знищення російської БМП-1. Пілот FPV-дрона, хоч і не вразив техніку, змусив російський екіпаж шукати порятунок у лісі. Проте сховатися окупантам не вдалося. Координати цілі швидко передали артилеристам, і вони завдали точного удару та спалили бронемашину.
Тримаємо стрій!
За матеріалом Інформагентства АрміяInform.
Фото: Павла Шамшина
Новини

Оголошуємо конкурс «Війна в обʼєктиві»
Відділ комунікацій Командування Сил територіальної оборони ЗСУ («ТРО Медіа») оголошує конкурс серед представників медіа на кращі журналістські роботи про національний спротив та оборону України «Війна в об’єктиві».

"Якби я раніше знав це, я б діяв інакше"
Проєкт НАТО спрямований на покращення психологічної підготовки військових.

Гаряча лінія Командування Сил територіальної оборони ЗСУ
Важливо знати, що ви не одні. Ми тут, щоб вислухати вас і допомогти вирішити будь-які питання, що вас турбують.

Цієї ночі мисливці за «Шахедами» Сил ТрО збили 13 «Шахедів»
Найбільш ефективними виявились розрахунки одного з підрозділів Регіональне управління Сил територіальної оборони «Південь» ЗС України. За ніч вони знищили 4 БпЛА.