Тонкощі роботи з ДШК
Однією з найрозповсюджених моделей важких кулеметів на озброєнні у наших бійців є ДШК калібру 12,7 мм. Серед воїнів такий кулемет лагідно називають «дашка». Що варто знати у випадку, коли вам дісталася саме така зброя, розповів військовослужбовець, кулеметник Сергій «Шутнік».
Як краще вести вогонь
Найкраща ефективність використання ДШК з тактичним комплексом (приклад плюс сошки) досягається з позиції лежачи. Якщо є можливість, то підвищити ефективність ведення вогню можна шляхом додавання оптики.
Оптику варто встановити за допомогою кріплення «ластівчин хвіст».
Крім цього, другий номер мусить мати бінокль або підзорну трубу для корегування стрільби.
Ми спочатку ставили ДШК на станіни на пікапах, але досвід показує, що це занадто ризиковано через низьку живучість машин, і краще використовувати ДШК на сошках.
Поради
Потрібно завжди чистити зброю відразу після роботи, мати з собою багато балістолу або іншого засобу для чистки.
Чистити зброю після дощу, якщо вона була під ним декілька годин і більше. Якщо ви не працюєте з кулеметом і він просто лежить у вас десь на позиціях — чистити його раз на два-три дні.
Чистити кулеметні стрічки слід через кожних три-чотири відпрацювання (ми заливали їх «солярою», давали «відкиснути», а потім прочищали. Також можна користуватися і звичайним балістолом).
Є люди, які радять обробляти спреєм для консервації зброї вже забиті стрічки з патронами. Мати в ЗІП-наборі (з інструментами для зброї) додаткові ключі, які допоможуть зняти ДГК (дулове гальмо-компенсатор) для чистки, бо іноді з цим проблеми.
Труднощі в бою
ДШК — дуже вибаглива зброя, плюс — має свій ресурс, який часто майже вичерпаний за роки експлуатації. Тому головна складність в тому, що «дашка» часто ловить клин. Найбільше проблем буває з утиканням патрону в стволі.
Зброя має бути постійно почищеною та змащеною. До того ж, з особистого досвіду скажу, що бувають проблеми через саморобні станіни або тактичні комплекси, які, наприклад, заважають нормальному допуску стрічки в стрічкоприймач. Тому зброю слід не тільки обов’язково пристріляти на полігоні, але й провести навчальні стрільби більше ніж на 200 набоїв, щоб можна було перевірити максимально можливі варіанти клинів у ДШК.
Наявні важкі кулемети
З калібру 12.7 мм у піхотних підрозділах найбільше є ДШК та «Утьосів» (НСВ 12,7), а в деяких підрозділах — Browning, на який можна замовити додаткові деталі для ремонту, ЗІП’и, оскільки ця зброя виготовляється досі.
Звісно, ДШК в деяких країнах також виготовляється, але якість зарубіжних «дашок» аж ніяк не найкраща.
Чи варто стріляти з кулемета навісом
Найкраще не вигадувати чогось нового і стріляти по тій балістиці, яка відома. Ми працювали з ДШК по позиціям ворога з 800 метрів до 1300 метрів, ця зброя дозволяє спокійно вражати цілі на такій дистанції.
Новини
“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України
У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував
Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»
Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.
У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв
Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни