Сучасний снайпер: не лише пострілом
Про роботу снайперів, про те, як їм вберегтися від ворога, про основні навички снайперів ми поговорили з професійним снайпером, інструктором Сил територіальної оборони ЗСУ на псевдо “Герц”.
Як вберегтися від ворожого снайпера
Насамперед у нинішній війні ми маємо оберігатися не тільки від ворожого снайпера, а від усього комплексу спостереження, який працює на те, щоб ворожий снайпер міг виконати своє завдання.
Ситуації трапляються різні. Як правило, снайпер не хоче себе викривати стріляниною по випадкових цілях. Але буває задача вести «вогонь, що тривожить», тримати супротивника в напрузі, дезорієнтовувати. Тоді під вогонь може потрапити боєць, який вийшов необережно покурити на відкрите місце чи над бруствером і який виділяється жестами, спорядженням, тим обладнанням, що має з собою. Не завадить бути «сірим», непомітним.
Якщо ви займаєте позицію, то спробуйте оцінити, звідки може атакувати снайпер, і контролюйте, створюйте перешкоди, маскуйтеся. Хоча у бойових діях такої інтенсивності, снайпер «полює» насамперед за інформацією про важливі об’єкти ворога, пересуванням, за певними цілями.
Як вберегтися снайперу
Нові технології вносять нові виклики, але база залишається незмінною: снайпер має вміти приховано пересуватися та вміло займати позицію і маскуватися. Маскуватися правильно, використовуючи ландшафт і природне середовище. Треба вміти використовувати місцевість, флору. Враховувати можливе спостереження «з неба».
Робити приховану позицію потрібно теж максимально з глибини. Також потрібно розуміти, що є тлом для твоєї роботи і для твоєї позиції, а також те, що з часом твоя позиція може змінювати колір, специфіку. Треба враховувати постійні зміни, особливо зараз, коли то сніг випаде, то потім відразу відлига. Це все теж треба враховувати при підготовці до облаштування позиції.
І, звісно, «погляд збоку» – тобто, на свою позицію потрібно подивитися очима ворожого снайпера.
Основні навички снайпера
Це те, що робить його унікальною бойовою одиницею у складі підрозділу.
Командири піхотних підрозділів, коли планують свої операції, не завжди розуміють, який «інструмент» у вигляді снайпера-марксмена може бути у їхніх руках.
Підготовлений снайпер у складі піхотного підрозділу є не просто «влучним стрільцем». Так, він мусить впевнено влучати в ціль під час бойових дій в межах 2 MOA, вражати на відстані 600 метрів нерухому ціль або на 300 метрів рухому «на 9 з 10».
Підготовлений снайпер-марксмен в сучасній війні має бути спостерігачем, розвідником, коригувальником.
Якщо командир розуміє, як застосовувати снайперів-марксменів в складі підрозділу, як працює цей унікальний «інструмент» для виконання бойових завдань, то це збільшує тактичні та оперативні можливості підрозділу, його ефективність.
Місце снайпера в сучасній війні: не лише стріляти
Сьогодні ми спостерігаємо, наскільки важливим є в нинішній війні навички снайпера. І їхня робота, пов’язана зі спостереженням, розвідкою, коригуванням. Ці навички завжди відточувалися у військового снайпера, тому що він мусить володіти навичками прихованого пересування, маскування, спостереження, розвідки, виживання, коригування.
Часто бувають завдання для снайпера, які не вимагають здійснення пострілу, але він буває дуже ефективним спостерігачем і коригувальником вогню.
Постріл снайпера може бути таким, що заважає ворогові і його тактичним планам. Він також може здійснювати точкові постріли по важливих цілях і виявляти командирів, кулеметників, командирів танків, зв’язківців чи снайперів. У таких випадках він навіть може змінити тактичні плани ворога.
І третє завдання снайпера — це виконання безпосередньо влучного пострілу за визначеною ціллю.
Вважається, що снайпер має бути трохи «флегматом». Це, скоріше, стереотип, трапляються досить жваві характери. Але контроль емоцій, стресу — дуже важливі, особливо в цій війні, коли прильоти, працює ворожа артилерія, снайпери. А також він повинен мати відшліфоване терпіння, увагу до деталей, ретельність, коли потрібно виконувати розрахунки в непростих умовах. Певні ритуали, зокрема, під час обслуговування зброї, є у багатьох.
Сучасна війна вимагає постійного удосконалення своїх навичок та розуміння інновацій і технологій у суміжних галузях, наприклад, застосування БПЛА, коригування вогню, звʼязок, інженерна справа.
Тому чим більше снайпер знає і вміє в суміжних сферах, тим краще і ефективніше він може діяти у конкретних бойових ситуаціях.
“Від бійця до бійця” — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.
Новини
Стартувало нове опитування в Армія+ про винагороду за знищену ворожу техніку
За даними Генштабу ЗСУ, за три роки повномасштабного вторгнення було знищено понад 100 000 одиниць ворожої техніки
Кожен захисник отримає покращене харчування у медзакладах, незалежно від форми власності
Постанова дозволяє забезпечити наших захисників харчуванням за стандартами військово-медичних закладів країн НАТО навіть у цивільних лікарнях
“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України
У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував