Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

"Снайпери — найпріоритетніші цілі для військових РФ". Як проходить підготовка стрільців у 108 бригаді ТрО

Суспільне 29 переглядів

Снайпери — найпріоритетніші цілі для російських військових, тому вони постійно вдосконалюють навички, розповів інструктор 108 бригади ТрО “Єгорка”. Чоловік займається підготовкою стрільців. Для навчання розробляють сценарії, наближені до умов реального бою. Детальніше про тренування снайперів та їх роботу — у матеріалі Суспільного.

За словами інструктора, сценарій бою розробляється в різних варіантах. Він залежить від типу території: урбанізована, відкриті ділянки, балка, височина, “зеленка”, “рідка зеленка” (коли переважають пеньки, і військовим ніде сховатися, як зараз в більшості на передовій). Зазначив: снайпери можуть перебувати на позиції до шести годин. Про один із таких тренувальних сценаріїв “Єгорка розповів” Суспільному.

На підготовку снайпера йдуть роки. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

“Це умовний пункт, попереду якого розташований супротивник. Ми рухаємося вздовж цієї посадки, яка буде неконтрольована з боку опорного руху. Лівий край цієї “зеленки” затягнутий колючками і заставлений мінами, так само проводиться замінування центру посадки, що уповільнить просування противника в наш бік. На цій ділянці працює два снайпери. Вони працюють в різних позиціях”, — пояснив інструктор.

Частиною роботи стрільців, розповів військовий, є підготовка фальшивої позиції, щоб з боку противника привертати увагу саме до неї, а не до основної. За словами тренера, снайперська позиція робиться з нуля 3–5 днів. Також облаштовується додаткова — місце, де можна перебути під час обстрілу.

Крім візуального виявлення снайпера, у сучасній війні застосовують багато електронних приладів спостереження, наприклад тепловізійні, зазначив “Єгорка”. Тому потрібно навчити бійця приховувати свою теплову сигнатуру (інфрачервона енергія, яку випромінює об’єкт/суб’єкт. Загалом, чим гарячіший об’єкт, тим більшим буде випромінювання).

Снайперська позиція з нуля готується 3-5 днів. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Також снайпери опановують топографічні навички. Як розповів інструктор, стрілкам даються координати позиції, на які вони висуваються в “сіру” добу. Якщо хтось з військових чи місцевих побачить бійців — сценарій програно.

“Тому вони все застосовують в умовах, наближених до сучасного бою, вони мають це вміння застосувати правильно”, — сказав “Єгорка”.

Інструктор разом зі снайперами виходить і на передову — спостерігає за їхньою роботою, аби виявити, що зробили не так, та далі разом виправити помилки.

“Намагаємося наглядати з визначеного сектора через тепловізор і засоби візуального контакту. Фіксується на фото та відео, обговорюється досконально, аби знали свої похибки. У них має бути вміння 3D-візуалізації, не виходячи на передню лінію. Вони мають зсередини бачити так, як спереду. Бо в снайпера є правило, якщо ти добре бачиш, то так само добре бачать тебе”, — пояснив військовий.

Снайперу потрібно мати витримку.

Найпріоритетнішою ціллю стрільця є такий самий снайпер-супротивник, розповів інструктор.

“Це людина окрема, в неї було вкладено і грошей, і зусиль. Якщо ти виводиш його з ладу, це вже змінює психіку іншим”, — пояснив військовий.

“Єгорка” зазначив: навчання у снайперів не припиняються ніколи. На підготовці бійцям дають базові знання, а далі вони відточують навички і здобувають досвід самостійно.

Новини

Що робити після поранення: ключові кроки

Евакуація: З поля бою тебе евакуюють побратими або медики до місця надання допомоги (медична рота, стабпункт чи лікувальний заклад).

Стартувало нове опитування в Армія+ про винагороду за знищену ворожу техніку

За даними Генштабу ЗСУ, за три роки повномасштабного вторгнення було знищено понад 100 000 одиниць ворожої техніки

Кожен захисник отримає покращене харчування у медзакладах, незалежно від форми власності

Постанова дозволяє забезпечити наших захисників харчуванням за стандартами військово-медичних закладів країн НАТО навіть у цивільних лікарнях

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

Дізнатись більше