Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Школа БЗВП в Силах ТрО: як відбирають рекрутів

Сили територіальної оборони ЗСУ 250 переглядів

Наш 150-й навчальний центр Командування Сил ТрО продовжує активно брати участь у надважливій роботі з навчання рекрутів, які добровільно призвались до Збройних Сил України через ТЦК та СП. Минулого тижня у нас відбувся випуск і ось сьогодні ми набираємо нових рекрутів у школу базової загальновійськової підготовки (БЗВП).

Приймальна комісія опрацьовує сотні резюме майбутніх військовослужбовців. Однак не всі зможуть потрапити до нас на вишкіл. Відбір рекрутів до школи БЗВП відбувається у кілька етапів. Серед основного:

  • медичний огляд;
  • професійно-психологічний відбір;
  • фізична підготовка.

Перед тим як прийняти рішення щодо укладення контракту з рекрутом, наші спеціалісти з’ясовують:

  • Наскільки рекрут вмотивований?
  • Що привело його в армію?
  • Чому саме зараз?

“Ми маємо результати психологічних тестів, які вони проходять в ТЦК. Також у нас відбувається своє тестування. Однак важливо поговорити з людиною і зрозуміти, як вона мислить, які у неї є цілі, бажання, мета та острахи. Поміж іншого я намагаюсь з’ясувати, чи є в них розуміння, чого очікувати від служби? Що вони знають про посаду на яку йдуть? Ця комплексна бесіда з рекрутом дає розуміння чи варто продовжувати з ним працювати”, – розповідає викладач циклової комісії психологічної підготовки, молодший лейтенант Ірина Борисова.

В Центрі особлива увага і до фізичного стану потенційних новобранців. Важливо, щоб при проходженні медкомісії у нормі був тиск, температура, серцевий ритм. Кандидатам влаштовують фізичні випробування – відтискання, присідання та біг. Моніторять історію хвороб. Якщо все добре – можна рухатись далі. В середньому, розповідають члени комісії, до 90% людей успішно проходять перевірки.

Рекрут Аня – доброволець. Широкомасштабне вторгнення не стало для неї приводом покинути країну. Бажання захищати з’явилося одразу. Але наважилась лише зараз. У жінки вдома залишилася семирічна донька Мія. Вона зараз з татом, бабусею і дідусем. Доньці Аня сказала, що їде працювати за кордон.

«Раніше не було можливості мобілізуватися, а зараз для мене найкращий момент. Я буду оператором БПЛА. Пройду базовий вишкіл, потім курси пілота. За цей місяць на БЗВП я хочу виховати в собі силу волі, дисципліну і спробую по максимуму взяти з того матеріалу, який будуть тут надавати».

Аня усі етапи комісії пройшла успішно. А от у Юрія був підвищений тиск, але відпочивши чоловік пройшов далі. Він з перших днів війни намагався долучитися до ЗСУ, але в ТЦК сказали приходити пізніше. Чоловік був певний час у складі підрозділу добровольчого формування територіальної громади, однак потім повернувся в цивільне життя. Вже за другою спробою все вдалося. Юра знайшов собі місце в одній з бригад пілотом БПЛА. Каже, буде нищити окупантів за допомогою дронів.

“Важливо зараз пройти базову загальновійськову підготовку, щоб мати можливість опанувати безпілотники. Це сучасний метод ведення війни і я хочу цим займатися. Я розумію, що перемога за нами. Але, щоб це стало правдою, потрібно робити свій внесок. Тому я тут!”.

Базова загальновійськова підготовка – це цілий комплекс відповідних вправ, навичок та знань для новобранців. В школі БЗВП навчають інженерної справи, тактики, медицини, радіозв’язку та вправному поводженню зі зброєю. Вишкіл триває понад місяць. Це час, за який військовослужбовці можуть зрозуміти, хто вони й на що здатні.

Новини

Кожен захисник отримає покращене харчування у медзакладах, незалежно від форми власності

Постанова дозволяє забезпечити наших захисників харчуванням за стандартами військово-медичних закладів країн НАТО навіть у цивільних лікарнях

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

Дізнатись більше