
Рух містом. Техніка пересування під час міських операцій
Завдання піхотинців часто пов’язані з великою кількістю пересувань в межах міста у складі піших загонів. Щоб вберегти себе і своїх побратимів від небажаних контактів з супротивником та передчасно не розкрити себе, рухатись необхідно, використовуючи правильні методи пересування містом, зводячи до мінімуму вплив ворожого вогню.
Пересування просто неба в міській місцевості найкраще проводити у складі групи або загону. Це гарантує, що принаймні один із бійців — з-за укриття чи рухаючись поряд — спостерігає за рухом іншого та запобігає «ізольованості» когось із побратимів. Такий підхід дозволяє швидко вразити ворога, якщо той себе викриє, наприклад, висунувшись з вікна або відкривши вогонь.
Ідемо вулицями або відкритими ділянками
Відкриті території охоплюють парки, площі та великі перехрестя, а також вулиці, відкриті будівлі та великі приміщення, які значною мірою відкриті для зовнішнього огляду. В ідеалі уникайте цих відкритих територій, оскільки вони є потенційними зонами обстрілу зі сторони ворога, особливо кулеметників та снайперів.
Однак завдання часто вимагають пересування саме через такі ділянки. Перетинайте ці зони, використовуючи ті самі основні прийоми, що й для перетину будь-якої небезпечної зони.
По-перше, визначте дальню позицію, перш ніж рухатися, чітко розуміючи, як вона буде зайнята або зачищена.
По-друге, проведіть візуальну розвідку міської місцевості для виявлення ймовірних позицій, що можуть нести загрозу для групи.
Потім виберіть місце на дальній стороні, яке забезпечить найкраще наявне укриття, та прокладіть найкращий маршрут до дальньої позиції, який мінімізує час, за який вас можуть виявити.
Майте на увазі, що своє пересування хоч і можна замаскувати димом, однак системи теплового прицілу здатні бачити крізь нього, і коли димові гранати кидаються на відкриту місцевість, ворог може відкрити вогонь саме туди, очікуючи руху крізь або позаду диму.
Перебігати маршрут до вибраного місця треба якомога швидше.
Рух попід будівлями
Рух паралельно будівлям зазвичай пов’язаний із рухом узбіччям, але також передбачає пересування площами чи іншими відкритими ділянками між будівлями. Під час контакту використовуйте дим, подавлення вогнем та не залишайтеся довго на одному на місці. Переходячи до сусідніх будинків, члени команди повинні дотримуватися дистанції 3-5 метрів між собою, перестрибуючи вздовж обох сторін вулиці та від укриття до укриття.
Обережно з вікнами
Найпоширеніші помилки, пов’язані з вікнами у будинках: зазирання у вікна першого поверху при проходженні повз них, а також не помічання підвальних вікон.
Проходячи повз вікно, яке знаходиться на рівні вище колін, залишайтеся біля стін будівлі, будьте нижче рівня вікна, уникайте появи свого силуету у вікні.
Отже, основні нюанси, які слід запам’ятати під час руху містом:
• рухайтеся узбіччям паралельно будівлі;
• використовуйте наявне укриття та маскування;
• залишайтеся в тіні;
• пригинайтеся, мінімізуйте свій силует;
• дотримуйтесь пильності під час перетину дверних і віконних отворів;
• швидко переходьте від позиції до позиції.
З Посібника для солдата від Штабу управління армії США
Новини

"Якби я раніше знав це, я б діяв інакше"
Проєкт НАТО спрямований на покращення психологічної підготовки військових.

Гаряча лінія Командування Сил територіальної оборони ЗСУ
Важливо знати, що ви не одні. Ми тут, щоб вислухати вас і допомогти вирішити будь-які питання, що вас турбують.

Цієї ночі мисливці за «Шахедами» Сил ТрО збили 13 «Шахедів»
Найбільш ефективними виявились розрахунки одного з підрозділів Регіональне управління Сил територіальної оборони «Південь» ЗС України. За ніч вони знищили 4 БпЛА.

Навчися розпізнавати та нейтралізувати ворожі ІПСО!
У новому курсі в застосунку Армія+ ти дізнаєшся, як виявляти маніпуляції, перевіряти факти та захищати себе й побратимів від дезінформації