Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Раптова зустріч з ворогом. Алгоритм дій для виживання

Сили територіальної оборони ЗСУ 688 переглядів

Не виключено, що при пересуванні містом або лісосмугою у зоні бойових дій ваша група може зненацька наштовхнутись на таку ж групу ворога або потрапити у засідку. Щоб не розгубитися в такій ситуації, разом з побратимами треба чітко завчити алгоритм дій, аби вибратися з сутички живими. 

Дії при раптовій зустрічі з групою противника на близькій дистанції

Назад бігти не можна – розстріляють в спину. Природною, натренованою реакцією має бути наступне:

  • негайно відкрити вогонь у бік противника з наявної зброї, при цьому стріляти якнайчастіше, одночасно рухаючись вперед до противника – праворуч від нього (вліво від вас);
  • при цьому члени групи противника змушені будуть повертатися для стрільби зліва направо, направляючи зброю в спини один одному, перетворюючись на відмінну групову мішень;
  • наблизившись до ворога, на ходу неприцільно розстрілюйте супротивника. Ведіть вогонь низько, тоді є вірогідність вразити противника рикошетом;
  • у перші секунди не шкодуйте патронів, поки стріляєте, боковим зором намітьте собі місце, де можна сховатися і перезарядитися;
  • залишайте ініціативу за собою.

Дії при попаданні під раптовий вогонь противника

Треба рухатися. Стояти не можна. Рухайтеся від укриття до укриття. Зорієнтуйтеся. Не давайте супротивникові пристрілятися, переміщайтеся вліво, змушуючи супротивника розгортатися для стрільби вправо.

Спробуйте направите його проти сонця, бігайте і стріляйте, кидайте гранати, не давайте супротивникові стріляти прицільно і взагалі підняти голову. Нав’язуйте йому свої умови.

Якщо виявилися беззбройним, від прямого вогню йдіть різко вліво від себе, нахилившись, змійкою до найближчого укриття. Якщо ви раптово потрапили під вогонь противника, відразу ж падайте і відповзайте за будь-яке можливе укриття, одночасно з цим готуючись до бою. Краще розбиратися в ситуації і приймати рішення, перебуваючи у відносній безпеці.

Досвід показує, що не всі це виконують. Одні починають стріляти, залишаючись на місці, будучи для противника гарною мішенню. Інші падають за укриття, забуваючи зняти з плеча автомат, а потім починають возитися, намагаючись дістати зброю, що опинилася в незручному положенні, і не маючи можливості вести вогонь.

У випадку, коли побратима, з яким ви рухалися вулицею і потрапили під раптовий вогонь противника, поранений – не намагайтеся надати йому негайну допомогу, інакше ризикуєте опинитися поряд з ним зі ще важким пораненням. Найперше зорієнтуйтеся в обстановці, сховайтеся.

Щоб захиститися від ручної гранати, що впала поруч, потрібно впасти ниць, головою в бік гранати, голову (якщо немає каски) прикрити долонями, рот відкрити, щоб барабанні перетинки не пошкодило вибуховою хвилею. Перший, хто побачив гранату, вигукує: «Граната праворуч (ліворуч, ззаду)». Не збивайтеся в купу. Не будьте груповою мішенню і маневруйте, підтримуючи і прикриваючи один одного вогнем.

Вам доведеться багато стріляти на бігу. При такій стрільбі намагайтеся натискати на спуск в одноопорній фазі в момент перенесення ноги. Коли нога опускається на землю, це викликає сильне трясіння корпусу і зниження точності стрільби.

Важливо пам’ятати

Коли ви поєднуєте рух зі стрільбою, потрібно завжди бачити землю під ногами і ніколи не ступати навмання.

«Тактика легкої піхоти для малих підрозділів», Крістофер Е. Ларсен

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше