"Піхота - це штурмовики". Полковник Станіслав «Скіф» про колективну підготовку бійців
Начальник відділення колективної підготовки 150-го навчального центру Сил ТрО полковник Станіслав Заяць з позивним «Скіф» наголошує, що БЗВП і колективну підготовку мають пройти усі бійці. Навіть ті, що вже побували в зоні бойових дій.
Редакція часопису «Спротив» поспілкувалася з паном Станіславом про те, як навчальні центри Сил тероборони роблять з піхотинців універсальних солдатів, які мають вміти не тільки копати окопи і обороняти позиції, але й вести наступальні дії і відбивати у ворога українські землі.
Як зазначає «Скіф», навчання військовослужбовців складається з декількох етапів:
Перший етап — батальйон, що тільки сформувався
В цьому випадку до навчань ми залучаємо найбільшу кількість інструкторів за всіма можливими напрямками: вогневої та тактичної підготовки, марксменів і снайперів, зв’язківців, топографістів, саперів, медиків, гранатометників, пілотів БПЛА тощо.
Діяти підрозділи вчать не тільки в польових умовах (на відкритих позиціях), але й на урбанізованій місцевості (в містах) — зокрема проводити і штурмові дії.
Другий етап — батальйони, що готуються до повернення на фронт
Є бойові підрозділи, які хоч і встигли повоювати, але тривалий час знаходились не безпосередньо у зоні бойових дій, а на спокійніших позиціях.
Коли стає відомо, що такий батальйон повертається на фронт, то постає завдання провести цим бійцям своєрідний «стрес-тест»: перевірити, чи не розгубили вони певні навички перед відправкою на «нуль».
В цьому випадку, щоб не знімати підрозділ з позицій, група інструкторів виїжджає прямо до них, де і проводять навчання.
Третій етап — батальйони на відновленні
Підрозділи, які перебувають на відновленні після виходу з зони бойових дій, також потребують навчань. Зазвичай після зони бойових дій бійцям потрібно пройти лікування, доукомплектуватися і т.д.
Після цього починають працювати інструктори навчальних центрів. Вони перевіряють, чи не розгубив боєць важливі для нього навички: як стріляти, чи здатний він привести зброю до нормального бою, чи пам’ятає як правильно копати окопи…
Хто навчає піхоту
Усі інструктори навчальних центрів Сил тероборони мають бойовий досвід, часто їздять на фронт і знають, чому і як необхідно навчати бійців, щоб ті вдало виконували поставлені завдання і повернулися цілими.
Інструктори проходять навчання і за кордоном, де демонструють іноземним колегам свій високий рівень підготовки.
Для роботи інструктором відбирають найкращих, але, щоб мати можливість навчати інших, військовослужбовця спочатку відправляють на місячні курси інструкторів початкового рівня. Потім, в залежності від спеціальності, він проходить ще місяць фахової підготовки.
Приблизно за два місяці ми маємо повноцінного сертифікованого інструктора.
Найкраща оцінка роботи наших інструкторів — коли хлопці з передової дзвонять, дякують, кажучи, що завдяки нам вони живі, штурмують, відбивають позиції і нашу землю.
Багато інструкторів задіюють на різних вишколах Сил ТрО: для курсів сержантів, командирів взводів, школи БЗВП. Тому часто проводимо їх донабір виходячи з потреб.
Зараз кожен військовослужбовець, який приходить в армію, повинен пройти місячний курс БЗВП. Навіть ті, хто воює з першого дня, мають пройти такий «курс молодого бійця» і отримати про це відповідний запис. Тому потреба в інструкторах є постійною.
Завжди навчайтесь
За місяць наші інструктори можуть провести навчання у 5-6 батальйонах. Є п’ять груп інструкторів. В один батальйон, зазвичай, виїжджає до 15-16 інструкторів різних спеціальностей. Якщо батальйон тільки сформований — то 25 інструкторів.
Але попередньо контактуємо з комбатами, дізнаємось, які спеціалісти їм найбільше потрібні. Адже командири зазвичай знають, виконання яких завдань ставить Командування перед їхніми підрозділами.
Наприклад, якщо сапери у них і так підготовлені, то є можливість перекинути інструкторів на інші батальйони. Це розумне розподілення людського ресурсу.
Виходячи з обстановки на фронті і від завдань, які ставляться перед підрозділами, акцент робиться на конкретних навичках, наприклад, штурмових діях.
Піхотинці — універсальні солдати. Ми маємо вміти бігати, копати, обороняти і наступати. Штурми — це одне з головних завдань саме піхоти.
Пам’ятайте, помилково вважати, що ви все знаєте і вмієте, навіть якщо вже воювали. Завжди є куди рости.
Якщо ти є військовослужбовцем Сил територіальної оборони і вважаєш, що твої знання, вміння чи досвід можуть допомогти у розбудові боєздатних підрозділів Сил ТрО ЗСУ, то просимо надіслати своє резюме (із вказанням «Навчальний центр: інструктор» в темі листа) за цією адресою: [email protected]
Новини
“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України
У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував
Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»
Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.
У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв
Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни