Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Настанови Спенсера щодо міських боїв

Сили територіальної оборони ЗСУ 81 переглядів

Джон Спенсер – науковець, автор, учасник бойових дій, міжнародно визнаний експерт та радник з питань ведення бою в умовах міста. Він присвятив більше 25 років службі в армії США, зокрема – двічі був у Іраку, де брав участь у боях, що велись у міських умовах.

У своєму мініпосібнику, який викладено, серед іншого, і на офіційному сайті Міноборони України, автор дає ряд корисних порад військовослужбовцям на війні, зокрема для міст, де точаться бої.

Ми наводимо так звані «Настанови Спенсера» з ведення оборони в міському середовищі:

1. Оборона – найбільш ефективний варіант ведення бойових дій. Ворог змушений буде сам прийти до вас, а ви маєте перебувати на підготовлених позиціях. Ворогам доведеться відкрито переходити вулиці, щоб на вас напасти. Вбивайте їх на вулицях та в провулках.

2. Ніколи не припиняйте підготовку до оборони. Навіть у бою продовжуйте укріплювати свої позиції.

3. Робіть так, щоб ворог ішов туди, куди хочете ви, а не він. Будуйте загородження якомога вище.

Перекривайте всі вулиці, провулки, двері та вікна. Перетворіть місто на фортецю з купою стін, під час подолання яких ворог потраплятиме в заготовлені вами пастки.

4. Використовуйте бетон. Бетон – найкращий матеріал для захисних споруд. Не використовуйте дерево та мішки з піском – такі укріплення заслабкі. Армований бетон – один із найнадійніших матеріалів. Будуйте з нього загородження та бойові позиції.

5. Завжди маскуйтеся, маскуйте свої позиції та зброю. Завжди поводьтеся так, ніби ворог бачить вас згори. Якщо вас помітно, ворог може атакувати вас ракетами, бомбами та мінами. Якщо ви завжди непомітні, пересуваєтеся всередині будівель та поміж пасток між будівлями, ворог не зможе вас атакувати.

6. Використовуйте будь-які наявні підземні шляхи. Якщо під вами їх немає – викопайте. Перед тим як штурмувати, вас бомбитимуть. Підземні шляхи дозволяють сховатись, втекти, захиститися, забезпечити зберігання запасів, пересуватись та переходити в контрнаступ.

7. Неочікуваність – вирішальна. Ворог не бачить крізь бетон. Ви маєте можливість самі визначити, коли та звідки почати бій. Ворог дуже боїться снайперів, які працюють в умовах міських забудов. Зробіть так, щоб ворог думав, що снайпер – в кожному вікні.

8. Ведіть бій у складі груп. Вести бій поодинці – недостатньо, в групі має бути щонайменше 3-5 бійців.

9. Нападайте лише із захищених та замаскованих позицій. Неважливо, кидаєте ви щось чи ведете вогонь: робіть це, перебуваючи в будівлі, з вищих або нижчих поверхів, з-за купи будівельного сміття або ненадовго визираючи з-під землі.

10. Завжди плануйте відхід перед тим, як атакувати. Пробивайте отвори в стінах, підлозі, стелі, аби мати змогу пересуватися між кімнатами та будівлями в той час, поки неподалік падають бомби або ворог дуже близько. Викопуйте під житловими будинками та спорудами тунелі для відходу.

Передбачте велику кількість поєднаних між собою позицій для наступу. Заздалегідь забезпечте запаси на всіх позиціях: боєприпаси, гранати, гранати для ручних гранатометів, запаси води тощо.

11. Не дозволяйте застати себе зненацька. Ворог боїться вести бій в умовах міста. Він спробує непомітно пробратися через лінію оборони. Кількість бійців, які сплять в один і той самий час, не має перевищувати двох третин від загальної кількості.

12. Пийте воду. Помрете – битись не зможете. Без води ви зможете вижити максимум 3 дні, а без їжі – 3 тижні. Очищуйте всю воду (кип’ятіть, додавайте розчин хлору чи йод). Якщо сеча прозора – боятись немає чого, якщо її колір жовтий або коричневий – щось не так.

13. Мийте руки перед тим, як їсти. Хвороби можуть вбити швидше, ніж ворожі кулі. Переконайтеся, що туалет знаходиться більш як у 100 метрах від місць, передбачених для вживання їжі й напоїв. Не допускайте того, щоб на їжу сідали мухи.

14. Ви повинні дотримуватися норм права в умовах ведення бойових дій. Ви маєте носити знаки розрізнення, що позначають вас як бійця. Немає значення, як діє ворог: ви маєте дотримуватися норм права, зокрема стосовно ворогів, взятих у полон.

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше