Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

«Наше завдання — навчити офіцерів аналізувати і ухвалювати обґрунтовані рішення»

Сили територіальної оборони ЗСУ 38 переглядів

Перший випуск «Вишколу капітанів» Сил тери­торіальної оборони відбувся у грудні минулого року. Зараз завершилась підготовка слу­хачів вже четвертого офіцерського курсу.

За час свого існування програма підготовки слу­хачів встигла ґрунтовно модернізуватися, курс навчив сотні командирів аналізувати і ефектив­но виконувати поставлені бойові завдання на найгарячіших ділянках фронту.

Про здобутки «Вишколу капітанів» редакції «Спротиву» розповів академічний керівник кур­су, полковник Дмитро Музиченко.

Ідея курсу

За півроку курс без сумніву змінився докорінно. Ми розви­ваємося. «Вишкіл капітанів» напочатку і зараз істотно відріз­няються один від одного. Ця різниця відчутна, вона полягає в багатьох аспектах нашої діяльності. Ми «дорослішаєм», ра­зом з нашими слухачами і інструкторами набуваємо нових знань і навичок, щоб постійно актуалізувати навчальні мате­ріали з принципами ведення бойових дій, які є і використо­вуються саме зараз на фронті.

З кожним новим курсом у слухачів змінюється рівень очі­кувань від «Вишколу», виникає все більше зацікавленості і запитань, бо вони спілкуються з нашими випускниками, дізнаються особливості і деталі нашої програми.

На сьогодні набір слухачів не обмежується лише офіцера­ми Сил тероборони. Як експеримент до нас на навчання за­лучені не тільки представники інших родів військ ЗСУ, але й інших складових Сил оборони держави. Ці офіцери дуже гармонійно вписались у наш проєкт і привнесли у нього свій неоціненний практичний досвід.

З одного боку, вони беруть ті знання, що пропонує їм «Виш­кіл», а з іншого — збагачують групу офіцерів Сил ТрО, тому що діляться своїм досвідом. Саме це першочергово було за­кладено в ідею курсу — обмін думками і досвідом. Це має суттєву користь для процесу навчання.

Програму весь час доповнюють

Кількість слухачів за час існування курсу збільшилася вдві­чі, а програма розширилася на чверть. Це дозволяє глибше вивчити питання планування дій підрозділів під час вико­нання завдань в наступальному і оборонному бою під час ведення стабілізаційних дій.

Для курсу ми залучаємо фахових спеціалістів, які справ­ді потрібні і цікаві нашим слухачам, щоб ті ділилися своїм досвідом.

Серед спікерів є офіцери механізованих військ, інженер­них військ, артилеристи тощо. Залучаємо їх для спілкування у різних форматах, що дозволяє збагачувати знання наших слухачів і робити наш курс ефективнішим.

Слухачі можуть наживо поставити їм питання, які їх цікав­лять, і отримати відповіді. Хоч наш курс перш за все спрямо­ваний на вивчення процедур планування бою, але обійтися без основ тактики ми теж не можемо. Тому є запитання не тільки з планування, але й з тактики бою тих чи інших під­розділів.

Від курсу до курсу програма модернізується, стає ширшою. Ні одного однакового курсу в нас ще не було. Основа і ідея залишаються, але навчальний процес постійно трансфор­мується з метою підвищення ефекту від всіх заходів, що ми проводимо.

У нас є зворотній зв’язок зі всіма слухачами та інструкто­рами, збираємо інформацію стосовно досвіду і успіхів наших випускників. Виходячи з цього дивимося, що і як треба поси­лити задля досягнення головної мети — випускати підготов­лених офіцерів за профілем нашого «Вишколу», які будуть нести ці знання і своїм підлеглим.

Ми спрямовуємо офіцерів не тільки на засвоєння матеріалу, а щоб вони були провідниками — розповсюджували засвоєне на «Вишколі» всередині своїх підрозділів і серед побратимів. Це одна зі складових нашої роботи.

Цінність «Вишколу» для всіх ЗСУ

Можна констатувати, що офіцерів, яких нам присилають на навчання військові частини і регіональні управління, вже мають доволі серйозний рівень підготовки. Є тенденції, що з кожним курсом до нас приходять люди з все більш серйоз­ним бекграундом і досвідом.

У цьому році ми планували випустити до 500 слухачів. Цю програму ми виконаємо. Разом з цим наш курс має чудові перспективи. Від буде жити, рости, модернізуватися.

Досвід «Вишколу капітанів» Сил ТрО цікавить і представни­ків інших родів військ ЗСУ, а також інших складових Сил обо­рони України, що займаються підготовкою особового складу, а тому наші підходи будуть розповсюджуватися значно шир­ше, ніж в межах Сил ТрО.

Періодично проводяться навчання інструкторів і за кордо­ном. Але найголовніше — ми не вчимо «що думати», в навча­єм «як думати». Як якісно провести аналіз бойового завдан­ня, вивчити місцевість, населення, особовий склад, наявні сили. Бо не можна всі завдання виконувати «під кальку». Кожне з них унікальне. Офіцер має вміти проаналізувати і зробити висновки, які є підґрунтям для ухвалення управлін­ських рішень.

Наш курс — про планування бою. Цим пронизане все нав­чання. Все це покликано допомогти виконати завдання і зберегти людей. Навчити командирів швидко думати і ухва­лювати обґрунтовані рішення задля нашої спільної перемоги над ворогом.

Новини

Президент вручив сертифікати на житло родинам полеглих Героїв України

Зокрема, сертифікат на житло отримала мати полеглого Героя України Василя Матійчука, Любов Матійчук. Її син, відважний аеророзвідник 74-го батальйону 102 бригади територіальної оборони ЗСУ

Битва за культуру і спадщину: сучасні «Запорожці» у фотороботі Емеріка Луіссе захищають українську історію

Французький фотомитець Емерік Луіссе відтворив відому картину Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану» в сучасному контексті

Пам'ятний знак відкрили на фасаді гімназії у Петрівцях бійцю 116 бригади тероборони

Валерій Кильоженко загинув 13 липня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу міста Авдіївка, що на Донеччині. Воїнові було 27 років, мав звання старший солдат

Військовослужбовців 105-ої бригади з Тернопільщини відзначили «Золотим хрестом»

Особливо відзначені військові також отримали грамоти від командира оперативно-тактичного угруповання «Сіверськ» за особливі досягнення в службі

Дізнатись більше