Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Контрснайперська профілактика

Сили територіальної оборони ЗСУ 305 переглядів

Під час боїв у місті є велика небезпека потрапити під вогонь ворожого снайпера. Де б не знаходився підрозділ, необхідно проводити контрснайперські заходи, не чекаючи, поки снайпер противника відкриє вогонь.

Далі — кілька конструктивних порад з контрснайперської профілактики та боротьби, підготовлених за “Пам’яткою снайпера”, яку можна прочитати повністю за цим посиланням.

  • Завішайте вікно на позиції рваною ковдрою — це зробить стрільбу снайпера по цьому вікну абсолютно марною, бо він не побачить цілі. Вам же через дірки в ковдрі буде прекрасно видно, що робиться зовні. Не підходьте до цих “оглядових щілин” дуже близько — вас може видати колихання тканини.
  • Відкриті проходи, пролами, ходи, по яких доводиться часто переміщатися, завішуйте густою маскувальною сіткою так, щоб з вашої сторони ця сітка не просвічувалася й противникові не було видно, хто за нею перебуває.
  • Не висовуйтеся в проломах і прорізах, не соромтеся проповзти зайві метри — зате залишитеся цілі.
  • Завжди дивіться, який фон місцевості перебуває за вами, і не показуйтеся в руїнах у темному одязі на тлі побілених стін.
  • Пам’ятайте про високу ймовірність виходу ворожих снайперів у тил і розміщення снайперських засідок на транспортних розв’язках, залізничних й автомобільних комунікаціях. Також біля місць можливого скупчення вашої живої сили перед наступальними діями.
  • Всі дрібні ганчірки, бинти, шнурки, мотузки, які розгойдуються на вітрі, є флюгером для ворожого снайпера. Вони дозволяють йому визначити силу й напрямок вітру на вашій ділянці і вносити відповідні коригувальні поправки в стрільбу. Зривайте й знищуйте все, що підвішене й колишеться. Коли знімаєте флюгер, не підставляйтеся під постріл. Запам’ятаєте — якщо на вашій стороні такого флюгера не було й він раптом з’явився — отже, його повісила розвідувальна група противника. Якщо є можливість, нехай ваші розвідники підвішують такі флюгери на суміжній стороні.
  • Якщо з боку противника пролунав безпричинний постріл і куля потрапила просто в стіну, поцікавтесь, чи немає поблизу цього влучення якої-небудь помітної плями, дефекту кладки й усього, до чого можна “прив’язатися” при стрільбі. Снайпери дуже часто в такий спосіб пристрілюються по орієнтирах.
  • Враховуйте час доби. Часто виявити позицію снайпера дозволяє денна зміна освітлення — при переміщенні сонця позиція може стати дуже невигідною для снайпера і вигідною для “мисливця” за цим снайпером. Противник, зранку замаскований у тінь, з переміщенням сонця зненацька висвічується і відкривається збоку, виявившись беззахисним. Нерідко його при цьому видають відблиски оптичних приладів. Знаючи місця цих позицій, рухом і появою ляльок-принад на вашій стороні спровокуйте висування ворожого снайпера для стрільби. Заздалегідь тримайте таку позицію на прицілі, і, як тільки — відразу ж дотискайте спуск і після цього ховайтеся.
  • Шматком дзеркала на палиці можна направити сонячний зайчик в амбразуру або підозрілу щілину. Якщо там щось є, негайно послати туди кулю зі снайперської гвинтівки. Сонячний зайчик, що потрапив в оптичний приціл, нейтралізує противника відразу й надовго.

«Від бійця до бійця» — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.