Історія ТРО
Перемога за нами!
Сили територіальної оборони Збройних Сил України — окремий наймолодший рід військ. Вони почали розгортатися 1 січня 2022 року. Підставою для створення став Закон України «Про основи національного спротиву». Командування Сил територіальної оборони ЗСУ очолив бригадний генерал Юрій Галушкін.
Підрозділи територіальної оборони функціонували у Збройних Силах України і раніше. Ще з 2014 року у складі Сухопутних військ існували батальйони територіальної оборони. У 2020 році в структурі Командування Сухопутних військ Збройних Сил України було створено Командування територіальної оборони, яке очолив генерал-майор Анатолій Баргилевич. Загальна чисельність кадрового складу військ тероборони Сухопутних військ на кінець 2021 року складала 580 осіб.
З 1 січня 2022 року розпочалось формування нового роду військ. У кожній області була створена бригада Сил тероборони, а в кожному районі — батальйон. Також були створені чотири регіональні управління з частинами забезпечення.
24 лютого 2022 року люди, різні за віком, статтю та досвідом, взяли до рук зброю. Фермери, бізнесмени, журналісти, будівельники, програмісти — люди різних професій — відклали свої справи і мужньо стали на захист України.
Упродовж першого місяця повномасштабного російського вторгнення в Україну до лав Сил територіальної оборони Збройних Сил України приєдналось понад 110 тисяч військових. Зі зброєю в руках бійці Сил територіальної оборони ЗСУ звільняли Київ та північ України від російських окупантів, і зараз підрозділи Сил ТрО воюють за південь та схід України.
З 15 травня Командування Сил територіальної оборони ЗСУ очолює генерал-майор Ігор Танцюра.
У серпні 2022 року дев’ять бригад Сил територіальної оборони ЗСУ отримали Бойові прапори за військові здобутки.
У 2023 році кількість бійців, що вступили до лав Сил тероборони ЗСУ, налічує більше 100 тис. осіб. В окопах на передовій – і доктори наук, і фермери, і професійні військові, і співаки, і люди творчих, інтелектуальних професій, айтівці.
На сьогоднішній день до складу підрозділів Сил ТрО ЗСУ входять не лише піхотні, але й механізовані угрупування, підрозділи аеророзвідки, мінометні розрахунки, на високому рівні проводиться підготовка саперів.
Окрім цього навчальні центри Сил тероборони проводять вишколи майже усіх ланок командирського складу, підготовку капеланів та їх помічників.
Детальніше про підготовку військових лідерів Сил тероборони можна ознайомитись тут.
Великі битви
"Десант" з ТрО. Як після підриву Каховської ГЕС з-під носа окупантів евакуювали сотню цивільних
Під час боїв на островах херсонські тероборонівці почали називати себе «річпіхами»
«Ми штурмували острови». Як операція під Херсоном перетворила тероборонівця Юриста на «річпіха»
«Річпіхи». Так жартома називають себе тероборонівці — через особливості операції, в якій їм довелося брати участь
Таксист і Баракуда рятують Ізюм. Як батальйон Сил тероборони бився за рідне місто
Запеклі бої за Ізюм почалися 27 лютого 2022-го і тривали довгих 28 діб
Битва за Херсон. Історія останніх захисників міста
Херсон росіяни окупували 1 березня 2022 року. Про те, що відбувалося того дня в місті, тривалий час не було публікацій
«Великі битви» – це проєкт Сил територіальної оборони Збройних Сил України, метою якого є збереження пам’яті про події російсько-української війни.
Підрозділи Сил територіальної оборони з перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну опинилися на лінії вогню. Разом з іншими підрозділами Сил оборони тероборонівці захищали Київ, Суми і Чернігів, тримали оборону Харкова, Миколаєва та Запоріжжя, прийняли бої у Херсоні та Маріуполі, боронять Бахмут. Сміливість і звитяга наших воїнів має бути записана у підручники з історії України.
Ми хочемо згадати кожного та показати величну панораму битви українського народу за свою свободу та незалежність.