Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Головні правила зачищення

Сили територіальної оборони ЗСУ 120 переглядів

Зачищення міст від залишків ворожих груп – справа ризикована. Тому варто завжди пам’ятати про важливі правила, які допоможуть вам та вашому підрозділу виконати завдання з мінімальними втратами.

Обережно з дверима

Якщо проводите зачищення, у кімнату спочатку закочується граната, а потім вже заходите самі.

Навіть якщо ви підійшли до відчинених дверей – не входьте одразу. Маєте підозру, що там може бути ворог, – закотіть (не кидайте) першу гранату. Через 5 секунд після вибуху, не висмикуючи чеки, закочуйте в приміщення другу і відразу встрибуйте за нею. Хто з ворогів вціліє, при вигляді ще однієї гранати впаде на підлогу і закриє голову руками – візьмете живим.

Стоячи перед дверима, чекаючи на своїх товаришів, які збираються для штурму, притримайте двері, щоб їх не можна було відчинити.

Заміновано може бути все

Будь-які двері не варто чіпати, оскільки вони можуть бути заміновані. Ящики також не відкривати, а електроніку не вмикати. Не можна відчиняти холодильник, навіть якщо дуже голодний, або піднімати кришку унітаза.

З тієї ж причини не чіпати трупи, столи та інші предмети.

Ви можете чути нявкання, наприклад, із шафи. Дуже шкода, але тварина приречена. Швидше за все, її там замкнули разом із гранатою. Відчиняти не можна.

Не брати патрони з відкритих цинків, захоплених у бойовиків, – замість пороху в патронах може бути тротил.

На розтяжки часто ставлять секрети, щоб було непросто зняти. Так що «перерізати нитку» – погана ідея.

Не галасуйте

Запобіжник на АК досить гучно клацає. Щоб зняти його тихо, відтягніть і плавно переведіть той у потрібний режим.

Перед виходом пострибайте на місці. Перевірте, що на вас нічого не брязкає. Антабки на зброї краще перемотати ізострічкою або бинтом.

Гранати краще носити в спеціальних підсумках, відкритими не тримати.

Ріжки ізострічкою не перемотуйте: у бою перекосить патрон – відкинете відразу обидва.

Якщо є змога, вибирайте такий же калібр, як і більшість ваших товаришів. Закінчуються патрони швидко, особливо в місті. Коли з вами зможуть поділитися – це великий плюс.

Якщо ви йдете в «автономку», краще нести 360 патронів (це 12 магазинів) на собі, а ще стільки ж у пачках просто кинути в рюкзак – так ви заощадите у вазі.

Магазини, розташовані на грудях і животі, – це додатковий бронезахист. Пам’ятайте, що більшість смертей стається від осколків.

І ще одне: курця на свіжому повітрі можна засікти за 70-100 метрів. Кидайте курити!

Прислухайтесь

Якщо вам щось почулося – зупиняєте групу і «даєте тишу». Слухайте уважно.

Не слід при цьому продовжувати стояти. Треба встати на коліна чи лягти. Це дуже вимотує, але це питання виживання всієї групи.

На маршах кладете автомат на руки і складаєте їх на грудях хрестом. Так легше нести. При цьому великий палець правої руки завжди готовий зняти зброю з запобіжника, а здійняти автомат ви зможете досить швидко.

Автоматний ремінь завжди на шиї. Інакше, якщо ви потрапите в засідку, і буде підрив міни, то ви полетите в одну сторону, а зброя в іншу, і ви з легкого «300» перетворюєтеся на «200».

Швидко пересувайтесь і не забувайте пригинатись.

Рухайтеся, стежте за дірками у стінах

У стінах можуть бути проломи, завішані ганчірками або килимами, через які ворог може швидко перебігати з одного приміщення чи під’їзду в інший.

Якщо вам потрібно стріляти з будівлі на вулицю, то не треба підповзати до підвіконня або стояти збоку від вікна. Вогонь краще вести з глибини приміщення.

Довго стріляти, не змінюючи позицію, – погана ідея.

У разі поранення товариша максимум, що ви можете зробити в бою, – накласти турнікет, якщо є така можливість. Усю іншу допомогу надасте опісля.

Турнікет завжди під рукою

Із собою завжди мати не менше двох турнікетів. Якщо один віддати пораненому побратиму, то через хвилину другий може знадобитися вже й самому.

Є таке поняття, як «придушення вогнем». Активно поливаючи ворога, найчастіше можна скувати його дії, навіть не влучаючи і не завдаючи шкоди живій силі.

Не поспішайте відкривати вогонь

Як бачите, що по комусь можна відкрити вогонь, це ще не привід стріляти. Якщо вас не помітили, дізнайтеся в командира, чи можна починати бій.

Коли ви когось помітили, але вас ще ні, не треба різко стрибати в бік. Ворог миттєво зафіксує вас периферичним зором. М’яко і плавно, не поспішаючи, сядьте і спокійно займіть позицію. Це буде менш помітно.

Останні три набої в магазині краще забити трасерами, щоб порожній магазин не став для вас несподіванкою. Більш того, якщо ви залишите один набій у стволі, то вам залишиться тільки під’єднати новий магазин, тобто швидкість перезаряджання зросте.

Трасери, крім того, що дуже засмічують ствол, ще й видають вашу позицію. Не зловживайте ними.

На основі пам’ятки військовослужбовцям із сайту Міноборони.

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше